اخبار سیاسی

چالش جدید کرونا برای دنیا؛ پروژه واکسیناسیون شکست خورده است؟

دارون عجم اوغلو* استاد برجسته علم اقتصاد در دانشگاه ام آی تی/MIT آمریکا در گزارشی برای پایگاه خبری پراجکت سیندیکیت، به چالش ملی گرایی در امر واکسیناسیون ویروس کرونا در کشور های مختلف دنیا می پردازد و به طور خاص به این نکته اشاره می نماید که سیاست کشور...

20 اردیبهشت 1400

افغانستان محور دور جدید گفتگوهای ایران با سازمان ملل

خبرنگاران : جان آرنو و ابراهیم طاهریان ضمن مرور ابعاد مختلف تحولات افغانستان، بر ضرورت تخفیف آلام مردم افغانستان و تسریع در دستیابی به صلح و ثبات پایدار به وسیله روش های دیپلماتیک و سیاسی تاکید کردند.

10 اردیبهشت 1400

اعمال محدودیت 10 روزه در همه شهرهای قرمز

رئیس جمهور رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی را مهمترین دلیل افزایش ابتلا و بستری بیماران کووید 19 در کشور و روبرو شدن با موج جدید این بیماری در بسیاری از استانها و شهرستانها دانست و گفت: بهترین و موثرترین راه مقابله و مهار این پاندمی همچنان رعایت نکات بهداشتی،...

5 اردیبهشت 1400

نخست وزیر تونس: دولت به کارش ادامه می دهد

در واکنش به درخواست اخیر رئیس جمهور تونس برای استعفای کابینه، نخست وزیر این کشور بیان کرد، دولتش به کار خود ادامه خواهد داد و رسیدن به یک ثبات سیاسی لازم است.

30 فروردین 1400

جدیدترین توییت مقتدی صدر درباره بودجه عراق

به گزارش خبرنگاران، مقتدی صدر رهبر جریان صدر عراق در پی ناکامی دوباره مجلس عراق در تصویب بودجه 2021 توییتی هشدار آمیز منتشر کرد.

28 فروردین 1400

هنر که خودی و غیرخودی ندارد!

احمد وکیلی، هنرمند پیشکسوت رشته چاپ دستی، علت اصلی کم رونقی جشنواره تجسمی فجر را حدیثی دانست که از قدیم وجود داشته است و در این زمینه به جریان خودی و غیرخودی اشاره نمود که ریشه در نگاه افراد دارد و البته از سوی دولت ها نیز اعمال می گردد.

28 فروردین 1400

نامه هشدار آمیز مقام های آلمانی درباره شرایط حاد کرونایی کشورشان

دو تن از نخست وزیران ایالات مهم آلمان در نامه ای خطاب به همتایان خود شرایط کرونایی در کشورشان را بسیار جدی ارزیابی نموده و خواستارمحدودیت های سختگیرانه واحد برای مهار این اوضاع شدند.

26 فروردین 1400

گلکسی A70 آپدیت اندروید 11 و رابط کاربری One UI 3.1 را دریافت کرد

روز گذشته بالاخره گوشی گلکسی A70 هم به اندروید 11 و رابط کاربری One UI 3.1 مجهز شد تا دومین و احتمالا آخرین آپدیت نرم افزاری عمده خود را پس از عرضه دریافت کرده باشد.

16 فروردین 1400

ظریف در پیامی عید مبعث پیامبر را تبریک گفت

تهران (پانا) - وزیر خارجه طی پیغامی در پیغام رسان اینستاگرام عید مبعث را تبریک و اظهار امیدواری کرد همه ما شایستگی پیروی پیغامبر بزرگ الشان اسلام(ص) را پیدا کنیم.

14 فروردین 1400

عرضه سهام عدالت منوط به ظرفیت بازار سرمایه است

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار درخصوص فروش سهام عدالت در بازار سرمایه، گفت: تا زمانی که ظرفیت لازم برای عرضه وجود نداشته باشد اجازه عرضه نمی دهیم.

4 فروردین 1400

فرایند سرمایه گذاری تسلیحاتی عربستان؛ امنیت داخلی یا جنگ افروزی منطقه ای

نگاهی به فرایند سرمایه گذاری عربستان در بخش نظامی و چگونگی استفاده این کشور از تسلیحات نشان می دهد که همه این هزینه ها در راستای جنگ افروزی در منطقه صرف می شود.

3 فروردین 1400

خبرنگاران پنج طرح تعاونی در خراسان جنوبی افتتاح شد

بیرجند - خبرنگاران - پنج طرح تعاونی در خراسان جنوبی روز سه شنبه به صورت ویدئو کنفرانس با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افتتاح شد.

27 اسفند 1399

اسلامی: خلبان پرواز استانبول ـ تهران بازگشت غیرعادی داشته ، از نماینده ترکیش شرح خواسته ایم

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در پرواز استانبول ـ تهران ترکیش که بامداد گذشته به باکو بازگشت رفتار خلبان در بازگشت غیرعادی بوده است، گفت: از نماینده ترکیش ایرلاین و خلبان این پرواز شرح خواسته ایم.

24 اسفند 1399

اعتراضات در میانمار گسترش یافت

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، علی رغم ادامه بازداشت ها در میانمار، دانشجویان و معلمان این کشور به کارزار نافرمانی مدنی علیه کودتای نظامی پیوستند.

15 اسفند 1399

ابتکار: در برابر رئیس جمهور شدن زنان وظیفه ای ندارم

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور گفته است: در قبال رئیس جمهور شدن زنان که عالی ترین مقام مدیریتی در کشور است، وظیفه ای نداریم.

11 اسفند 1399

تنها هزار و 900 دستگاه از 6 هزار و 400 خودروی ثبت سفارش شده به کشور وارد شد

عضو کمیسیون قضایی مجلس گفت: معاون وزیر صنعت مطرح کرد که تنها هزار و 900 دستگاه از 6 هزار و 400 خودروی ثبت سفارش شده به کشور وارد شده که عوارض گمرکی همه این هزا رو 900 دستگاه پرداخت شده است.

10 اسفند 1399

خبرنگاران 2 هزار و 500 طرح میراث فرهنگی در حال انجام است

یزد - خبرنگاران - وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: اکنون 2 هزار و 500 طرح در حوزه میرات فرهنگی در سطح کشور در حال انجام است؛ 320 مورد از این طرح ها آماده بهره برداری است که در آینده به صورت همزمان در قالب کاروان افتتاح پنجشنبه ها با حضور رییس جمهوری...

4 اسفند 1399

درخواست وکیل ترامپ برای تیرباران مایک پنس!

خبرنگاران : وکیل دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا پیشنهاد نموده که مایک پنس معاون رئیس جمهوری به اتهام خیانت به علت خودداری از پذیرش دادنامه ای که به وی اختیار تغییر نتیجه انتخابات اخیر را می داد، دستگیر و تیرباران...

21 بهمن 1399

زمان پرداخت وام سهام عدالت

طی روز های اخیر گفته شد که قرار است از ابتدای دی ماه به سهامداران سهام عدالت که روش غیرمستقیم را انتخاب کرده اند معادل 50 درصد از ارزش سهامشان وام با نرخ سود 18 درصد و اقساط 36 ماهه پرداخت شود، اما طبق اطلاعیه امروز شرکت سپرده گذاری جزئیات این وام هنوز تعیین...

3 بهمن 1399

ترامپ و دامادش به دردسر افتادند

خبرنگاران : تحقیقات درباره اتهامات وارده به جرد کوشنر به دلیل سوء استفاده اقتصادی شروع شد.

2 بهمن 1399
تعداد: (99)