شرط حضوری شدن مدارس اعلام شد

به گزارش هاست لینوکس، تهران (پانا) - رئیس کمیسیون آموزش مجلس با اشاره به ملاحظاتِ بازگشایی مدارس در پی پیک ششم، تاکید نمود که در صورت رعایت پروتکل ها در آینده نزدیک 80 درصد کلاس ها به صورت حضوری برگزار گردد.

شرط حضوری شدن مدارس اعلام شد

علیرضا منادی سفیدان در مصاحبه با بخش باسخنگویان در برنامه زنده رویداد با اشاره به لایحه دولت که اخیراً به مجلس رسیده است، گفت: در حال بازدیدی از مرکز آموزش در شمال کشور هستیم و رتبه بندی معلمان نیز به زودی تصویب می گردد.

منادی سفیدان در مصاحبه با رادیو گفت وگو اظهار کرد: به دولت فرصت داده ایم تا آئین نامه ای بنویسد و تا آذرماه به اتمام می رسد و قرار است 720 هزار معلم را در رتبه های 5 گانه قرار دهیم.

رئیس کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه حقوق معلمان از این طریق پرداخت خواهد شد، گفت: در خصوص افزایش های حقوق کار تجمیعی صورت می گیرد یعنی کسی که آخرین برند را بگیرد، به او رتبه 70 درصد تعلق می گیرد.

وی ادامه داد: این لایحه از 31 شهریور ارائه می گردد و کسی که تا این تاریخ شاغل است یا بازنشسته می گردد، زیرمجموعه این مصوبه قرار می گیرد.

منادی سفیدان به رادیو گفت وگو گفت: وزیر آموزش وپرورش باید تحول ایجاد کند؛ معلمان را درک کند گزینه های موردنظر معرفی شده و کسی باید انتخاب گردد که در شرایط پسا کرونا آموزش وپرورش را کیفیت بخشد و این نهاد را از بحران و گلوگاه کنونی عبور دهد.

وی با اشاره به اینکه دولت 40 روز برای معرفی وزیر آموزش وپرورش فرصت زمانی دارد، اضافه نمود: امیدواریم کسی را معرفی نمایند که در کمیسیون با سرعت رأی بیاورد.

منادی سفیدان ادامه داد: مردم مراجعات زیادی برای کلاس های حضوری مدارس دارند و اتفاقاً همه ما نیز می خواهیم مدارس حضوری باشند.

این نماینده مجلس گفت: بالغ بر 80 درصد کلاس ها حضوری خواهد بود؛ البته به شرط رعایت پروتکل ها ولی فعلاً به خاطر پیک کرونا ملاحظاتی وجود دارد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "شرط حضوری شدن مدارس اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرط حضوری شدن مدارس اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید