مقالات گردشگری

فصل نو کاوش های قلعه شهر تاریخی اوجان شروع شد

مرتضی آبدار روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران گفت: کاوش های باستان شناختی قلعه شهری تاریخی اوجان با هدف برنامه پژوهشی معین عرصه و حریم شهر تاریخی اوجان انجام می گردد.

27 مرداد 1400

خبرنگاران پرچم داران عرصه اطلاع رسانی و آگاهی بخشی در جامعه هستند

استاندار چهارمحال و بختیاری با صدور بیانیه ای به مناسب 17 مردادماه روز خبرنگار را به اهالی رسانه و صاحبان قلم تبریک گفت.

25 مرداد 1400

هیئتی از آمریکا برای رایزنی درباره فرودگاه کابل به ترکیه می رود

هیئتی متشکل از مقامات وزارتخانه های دفاع و امور خارجه آمریکا برای رایزنی درباره فرودگاه کابل به ترکیه سفر خواهد نمود.

19 مرداد 1400

این هتل روتختی هایی از جنس طلا دارد

این هتل 58 اتاق و سوئیت دارد که بعضی از آنها چشم اندازی بی نظیر از فضای داخل مرکز خرید گالریا دارند و بعضی دیگر رو به شهر و منطقه تاریخی میلان واقع شده اند.با توجه به موقعیتی که این هتل در آن واقع شده است می توان آن را برترین نقطه برای کسانی که می خواهند در...

14 مرداد 1400

تشدید محدودیت های تردد در شهر های قرمز و نارنجی

جانشین پلیس هدایت و رانندگی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران از تشدید محدودیت ها و اعمال قانون منع تردد میان شهر های قرمز و نارنجی از لحاظ شرایط کرونایی اطلاع داد.

10 مرداد 1400

آتشفشان گِلی در دریای خزر فروکش کرد

یک فروند بالگرد جمهوری آذربایجان پرواز شناسایی بر فراز دریای خزر انجام داد. در حین پروازها، فوران آتشفشان گلی در جزیره داشلی واقع در حدود 30 کیلومتری ساحل در راستا منطقه سالیان کشف شد.

8 مرداد 1400

حریف های ایران در والیبال ساحلی قهرمانی آسیا معرفی شدند

تهران (پانا) - گروه بندی مسابقات والیبال ساحلی قهرمانی مردان زیر 19 سال آسیا اعلام شد و تیم های ایران حریفان مرحله مقدماتی خود را شناختند.

2 مرداد 1400

فعالیت راننده اتوبوس حامل خبرنگاران به طور دائم حذف شد

تهران (پانا) - مدیر کل دفتر آمار، ایمنی و ترافیک گفت کارت هوشمند راننده مقصر حادثه واژگونی اتوبوس حامل خبرنگاران به طور دائم لغو شد و راننده مذکور دیگر مجاز به رانندگی در بخش حمل و نقل عمومی جاده ای نخواهد بود.

29 تیر 1400

یک عارفانه ناآرام

اگر بخواهیم بارزترین نماد و نشانه اهالی فرهنگ، هنر و ادبیات را معرفی کنیم، بدون شک باید به کتاب اشاره کنیم.

19 تیر 1400

سیا وقوع حادثه امنیتی در مقر این سازمان را تایید کرد

یک سخنگوی سیا با تایید وقوع حادثه امنیتی در ورودی مقر اصلی این سازمان در ویرجینیا، گفت مأموران امنیتی مشغول رسیدگی به حادثه هستند.

17 تیر 1400

حریری به امارات رفت

ایسنا نوشت: رسانه های لبنانی از سفر نخست وزیر مکلف این کشور به امارات خبر دادند.

16 تیر 1400

انجام 45 هزار تست فوری کرونا در مبادی مرزی رسمی کشور

رئیس سازمان امداد ونجات جمعیت هلال احمر از انجام 45 هزار و 468 تست فوری تشخیص کرونا توسط امدادگران در 15 مرز رسمی کشور اطلاع داد و گفت: در اجرای این طرح تا به امروز 327 هزار و 671 مسافر مورد کنترل و پایش سلامت و مراقبت بهداشتی قرار گرفتند.

9 تیر 1400

کتاب مهاجرانی درباره امام خمینی منتشر شد

تهران (پانا) - کتاب جدید سیدعطاءالله مهاجرانی با عنوان نقد تحریفِ مدرن امام خمینی (جنگ عراق و ایران) منتشر شد.

6 تیر 1400

انفعال دامن همه را می گیرد

اگر ساکن یک پنت هاوس باشید و طبقه اول برج تان آتش بگیرد، ممکن است تصمیم بگیرید به استخر رو باز خانه تان بروید و از مهتاب یا غروب نارنجی آفتاب لذت ببرید چرا که آتش ربطی به شما ندارد و از شما بسیار دور است.

3 تیر 1400

وزیر خارجه فرانسه جمعه راهی لبنان می شود

وزیر خارجه فرانسه روز جمعه (هفدهم اردیبهشت ماه) همزمان با تشدید فشارهای پاریس برای خروج بیروت از بحران سیاسی راهی لبنان می شود.

7 خرداد 1400

هشدار به بیماران کرونایی، با اتلاف وقت، زمان طلایی درمان را از دست ندهید

مدیر گروه بیماری های واگیر مرکز بهداشت استان اصفهان گفت: با اتلاف وقت توسط مردم، زمان طلایی برای درمان کرونا از بین می رود.

6 خرداد 1400

نمونه اولیه استارشیپ آماده آزمایش می شود

به گزارش خبرنگاران به نقل از ناسا اسپیس فلایت، پیش بینی می شود تست احتراق استاتیک استارشیپ SN15 روز سه شنبه به وقت آمریکا انجام شود. پرواز آزمایشی نمونه اولیه این موشک نیز زودتر از روز چهارشنبه انجام نخواهد شد.

24 اردیبهشت 1400

چالش جدید کرونا برای دنیا؛ پروژه واکسیناسیون شکست خورده است؟

دارون عجم اوغلو* استاد برجسته علم اقتصاد در دانشگاه ام آی تی/MIT آمریکا در گزارشی برای پایگاه خبری پراجکت سیندیکیت، به چالش ملی گرایی در امر واکسیناسیون ویروس کرونا در کشور های مختلف دنیا می پردازد و به طور خاص به این نکته اشاره می نماید که سیاست کشور...

20 اردیبهشت 1400

بازگشت به زندگی 6 سال بعد از قتل

پسر جوانی که در اعتراض به میهمانی دریافت مستأجرشان در خانه با او درگیر و مرتکب قتل شده بود، با رضایت اولیای دم از قصاص نجات پیدا کرد و به لحاظ جنبه عمومی جرم پای میز محاکمه رفت.

16 اردیبهشت 1400

نخست وزیر تونس: دولت به کارش ادامه می دهد

در واکنش به درخواست اخیر رئیس جمهور تونس برای استعفای کابینه، نخست وزیر این کشور بیان کرد، دولتش به کار خود ادامه خواهد داد و رسیدن به یک ثبات سیاسی لازم است.

30 فروردین 1400
تعداد: (69)