پس از العامری،یوسف الکلابی هم کناره گیری کرد

به گزارش هاست لینوکس، ایسنا نوشت: همزمان با استعفای عضو مجلس عراق در اعتراض به ظلم و سهمیه بندی، نخست وزیر عراق یک تیم وزارتی را برای آنالیز عملکرد استانداران و ادارات خدماتی تشکیل داد.

پس از العامری،یوسف الکلابی هم کناره گیری کرد

شبکه خبری روسیا الیوم، یوسف الکلابی، عضو مجلس عراق در بیانیه ای اعلام نمود: از آغاز 2019 زمانی که به عنوان نماینده مجلس آغاز به کار کردم برای برطرف ظلم از شما و مناطقتان کوشش کردم اما بعدا فهمیدم که ظلم در حق شما از دهه های قبل ادامه دارد. یک نظام جدید به نام سهمیه بندی شکل گرفته که نوع دیگری از ظلم را به دیگر ظلم ها اضافه نموده است.

وی اضافه کرد: نفت و خون شما در این نظام جدید ارزان به فروش می رسد. ادامه فعالیتم در این نظام سهمیه بندی مرا شریک ظلم به شما می نماید. من استعفایم را از مجلس به شما اعلام می کنم. مادامی که نظام سهمیه بندی در صحنه سیاسی پابرجاست فرصتی برای موفقیت وجود نخواهد داشت. من به خاطر حقوق شما با تمام امکاناتی که در اختیار داریم به مبارزه ادامه می دهم.

از سوی دیگر مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق دستور تشکیل تیم وزارتی را داد تا مسئولیت بازنگری در عملکرد استانداران و ادارات خدماتی در استان ها را برعهده بگیرد.

این دستور بعد از آن صادر شد که بعضی استان ها شاهد موج جدید اعتراضات هستند.

312 310

منبع: خبرآنلاین

به "پس از العامری،یوسف الکلابی هم کناره گیری کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پس از العامری،یوسف الکلابی هم کناره گیری کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید