سردرگمی بورس با هسته خسته

به گزارش هاست لینوکس، هسته معاملاتی دیروز نیز مشکل داشت و از ابتدای صبح صدای سهامداران را درآورد. یکی از کاربران فضای مجازی که از لحن توییتش معلوم بود عصبانی است و به خاطر اختلال به وجود آمده نمی تواند معامله کند، نوشت: دیگه اگه هسته درست کار کنه باید تعجب کنیم. 6 دفعه اُردر (درخواست) عوض کردم زیرقیمت بازار. انگار نه انگار. معلوم نیست این کیه که داره شبندر و شگویا درو میکنه. ما چرا اُردرهامون انجام نمیشه؟ بزرگ ثابت، یکی دیگر از کارشناسان بازار سرمایه بود که به اختلال هسته معاملاتی واکنش نشان داد و نوشت: الان یکی از ریسک های اصلی بازار همین هسته خسته است؛ واقعا همه ارکان بازار از شورای بورس گرفته تا بقیه، باید با تمام توانمون کوشش کنیم این مشکل را رفع کنیم تا بازار نرخ های واقعی را در لحظه نشان بدهد.

سردرگمی بورس با هسته خسته

ملانصرالدین بازار سرمایه

ایرانیان خارج نشین وارد بورس می شوند؛ این خبری بود که دیروز معاون اقتصادی وزیر امور خارجه داد. او گفت مطمئن است ایرانیان خارج از کشور به شدت به کشورشان علاقمند هستند و می توانند در این مقطع حساس اقتصادی و به ویژه در سال جهش فراوری در این نهضت مشارکت داشته باشند. یکی از سهامداران در واکنش به این اتفاق، حکایت ملانصرالدین را نقل کرد و نوشت: حکایت ملانصرالدین شده، از یک طرف آنلاین ها دسترسی خارج از ایران را مسدود کردن از طرف دیگه ایرانی های خارج از ایران را دعوت به سرمایه گذاری در بورس میکنن.

کنفرانس های بی خاصیت

یکی از سوژه های پربحث دیروز توییتر، کنفرانس پتروشیمی نوری و رمپنا بود. آن طور که کاربران می گویند این دو شرکت به سوالات سهامداران خود پاسخ سر بالا دادند. یکی از کاربران از کنفرانس پتروشیمی نوری با عنوان اتفاق زشت یاد کرد و نوشت: این شرکت در کنفرانس خود و در جواب سوالات پرسیده شده، بیشتر پاسخ ها را به سایت کدال ارجاع داده است. به نظر می رسد پاسخ دهندگان قصد تمسخر سرمایه گذاران را داشته اند یا درگیر دعوای خانوادگی و شخصی بوده اند که اینقدر با بی مسوولیتی به سوالات پاسخ داده اند.

بهنام صمدی، کارشناس بازار سرمایه هم به کنفرانس رمپنا انتقاد کرد و گفت جواب های آنان همان خودت بمال وزیر سابق بهداشت است: جواب رمپنا به سوالات کنفرانس مصداق همان خودت بمال وزیر سابق بهداشت است. اگر قرار بود خودمان همه اطلاعات را در کدال آنالیز کنیم پس چرا کنفرانس برگزار شده؟ این پست صمدی هم بسیار لایک خورد و هم بسیار بازتاب داشت. یکی از کاربران زیر پست انتقادی صمدی نوشت: این کار را نوری هم انجام داد، شبندر هم انجام داد. کلا داره باب میشه. من توییت کردم، دوستانی آمدن گفتن که سوالات تکراری است، در کدال هست برید نگاه کنید. اگر سازمان بورس جلوی این کار رو نگیره، کلا کنفرانس همه شرکت ها به این سمت حرکت می کنه. یکی دیگر از کاربران توییتر نیز در همین باره نوشت: از شبندر پرسیدن ارزش جایگزینی پالایشگاه چند دلار است و ایشان در پاسخ فرمودند: تا به امروز اقدامی برای محاسبه ارزش جایگزینی انجام نشده است. بندگان خدا حتی به خودشون زحمت ندادند سرچ نمایند و پاسخ دهند. البته مطمئنم که جواب سوال را به طور دقیق می دانند. شفافیت در پاسخ دهی ما را کشته است.

رحمان بابازاده، مدیرعامل کارگزاری فارابی: با تغییرات و قوانین جدید، تقریبا سالانه 10 هزار میلیارد تومان تزریق منابع به صندوق توسعه بازار سرمایه از صنعت کارگزاری خواهیم داشت: دلیلی بااهمیت برای استمرار خوشبینی به رونق بازار سرمایه.

شاهین چراغی، عضو شورای بورس: به عنوان نماینده سهامداران در شورای بورس موافق کاهش هزینه معاملات برای مردم هستم، به سازمان بورس درخصوص ارتقای هسته معاملات و به کارگزاران در ایجاد OMS و پلتفرم های معاملاتی توصیه توسعه و سرمایه گذاری در زیرساخت های الکترونیک را دارم، مردم حق دارند خدمات باکیفیت دریافت نمایند.

علی سعدوندی، مشاور سرمایه گذاری و تامین اقتصادی: شما کارگزاران بورس از منافع رشد نقدینگی که مردم را مستأصل نموده بهره مند باشید، سازمان بورس هم 14 سال است مجوز کارگزاری نمی دهد، در مجوزهای سرمایه گذاری، مشاوره، تامین سرمایه، سبدگردانی و هلدینگ سخت گیری می نماید تا آرامش شما عزیزان خدشه دار نگردد.

حسین سلاح ورزی، نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران: پای رمالان به پیش بینی شرایط شاخص بورس و سیگنال فروشی باز شده است. البته چنان که می دانیم و می بینیم بلاهت جرم نیست و نمی توان آن را ممنوع نمود. اما پایداری و خلق ارزش بازارسرمایه در گرو ارتقای بینش و دانش مشارکت نمایندگان است طبق معمول جنبه فرهنگی توسعه را از قلم انداخته ایم!

بهراد ابراهیمی، مدیر معاملات کارگزاری مطلع: ممنون از تمام کسانی که در این مدت رزومه هاشون رو برای من ایمیل کردن، به محض پایدار شدن سیستم هامون و برطرف مسائل اونها پس از آنالیز باهاتون تماس خواهیم گرفت.

رضا خانکی، تحلیلگر بازار سرمایه: روزی شاید 10 نفر می بینم که میان میگن پاقدم من بوده که بازار بورس منفی بوده. تو خیلی موضوعات دیگه هم این دست جملات رو می بینم. این نگاه مرکز جهان محور که تو پس ذهن خیلی از ماها هست به نظرم منشا خیلی از مسائل ماست. اینکه تمام جهان و اتفاقاتش رو نسبت به خودمون می سنجیم!

مهدی رباطی، تحلیلگر بازار سرمایه: در اینکه فرایند در امسال پایدار است و شاخص بورس اعداد بالاتری را رویت خواهد نمود شکی ندارم، ولی برایم سوال است چرا حتی وقتی یک روز بازار منفی می گردد اغلب به دنبال این هستند که در سهام رنج مثبت زده گردد و فکر می نمایند بازار صعودی یعنی هر روز مثبت. رشد ملایم و پایدار به نفع همه است.

بهنام صمدی، کارشناس بازار سرمایه: ارزش فروش شستا برای کسایی که روز عرضه اولیه خریدند به 9 میلیون و 321 هزار تومان رسید به عبارتی 3 برابر شد! یادمان نرفته که چقدر عده ای از داخل و بیرون بازار مرثیه خواندند که نخرید دولت می خواهد سر شما کلاه بگذارد! دقیقا سر کسانی که نخریدند کلاه رفت!

منبع: فرارو

به "سردرگمی بورس با هسته خسته" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سردرگمی بورس با هسته خسته"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید