مجلس آمریکا جف بزوس را احضار کرد

به گزارش هاست لینوکس به نقل از پرس اسوسیشن، سیاستمداران آمریکایی که مشغول تحقیق درباره سلطه شرکت های عظیم فناوری بر بازار هستند، از جف بزوس (مدیر ارشد اجرایی آمازون) خواسته اند تا شواهدی درباره بیانیه های گمراه کننده شرکت درباره عملکرد رقابتی خود ارائه کند.

مجلس آمریکا جف بزوس را احضار کرد

کمیته قضایی مجلس آمریکا در نامه ای به بزوس او را تهدید نموده در صورتی که به طور داوطلبانه در مجلس حاضر نشود و به سئوالات پاسخ ندهد، با احضاریه قانونی او را مجبور به این کار می نمایند.

این نامه مربوط به گزارشی است که طی آن فاش شد آمازون از اطلاعات کالاها و تراکنش های فروشندگان در پلتفرم خود استفاده می نماید تا محصولات مشابه و رقابتی را بسازد.

البته در جولای 2019 میلادی یکی از مدیران ارشد آمازون در جلسه استماع یکی از کمیته های مجلس آمریکا این اقدام را انکار کرد و گفت این خلاف سیاست های رسمی شرکت است.

در نامه کمیته قضایی مجلس به جف بزوس آمده است: اما اگر این اخبار صحت داشته باشد، بیانیه آمازون در برابر نمایندگان مجلس گمراه نماینده و از لحاظ قانونی شهادت دروغ بوده است. هرچند ما از شما انتظار داریم تا به طور داوطلبانه شهادت دهید، اما در صورت لزوم حق اتکا به فرایندهای اجباری را داریم.

کمیته قضایی آنتی تراست(ضدانحصار) مجلس آمریکا به رهبری دیوید سیسیلین مشغول تحقیقاتی گسترده درباره شرکت های فناوری عظیم و تاثیر آنها بر رقابت و مصرف نماینده است. این تحقیق به طور کلی روی شرکت های گوگل، فیس بوک، آمازون و اپل تمرکز نموده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "مجلس آمریکا جف بزوس را احضار کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجلس آمریکا جف بزوس را احضار کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید