رویترز: 20 میلیون آمریکایی در ماه آوریل به خاطر کرونا بیکار شدند

به گزارش هاست لینوکس، بر اساس گزارش وزارت کار آمریکا در ماه آوریل 20.5 میلیون آمریکایی شغل خود را در این کشور از دست دادند.

رویترز: 20 میلیون آمریکایی در ماه آوریل به خاطر کرونا بیکار شدند

به گزارش گروه مالی هاست لینوکس به نقل از رویترز، وزارت کار آمریکا شب گذشته گزارش داد که اقتصاد آمریکا 20.5 میلیون فرصت شغلی در ماه آوریل از دست داده که شدیدترین رشد بیکاری در این کشور از زمان رکود عظیم مالی به شمار می رود.

از دست رفتن این حجم فرصت شغلی تنها در یک ماه نشان دهنده آن است که چگونه شیوع ویروس کرونا در حال آسیب زدن به عظیمترین اقتصاد دنیا است.

بر همین اساس نرخ بیکاری در آمریکا 14.7 درصد رسیده است که رکورد 10.8 درصد سال 1982 را شکسته است.

البته کارشناسان پیش بینی نموده بودند که در ماه آوریل 22 میلیون فرصت شغلی در آمریکا از بین رفته است.

نکته اینجاست که سهم بخش خصوصی در آمریکا از 20.5 میلیون فرصت شغلی از دست رفته و بیکاری مردم آمریکا، 19.52 میلیون شغل بوده است. در واقع خود دولت آمریکا نیز در ماه آوریل 980 هزار نفر را تعدیل نموده است.

در حالی که در ماه مارس نرخ بیکاری در آمریکا 4.4 بود حالا به 14.7 درصد رسیده است.

کارشناسان می گویند اگرچه 20.5 میلیون فرصت شغلی که از دست رفته است، این میزان کمتر از میزان مورد انتظار 22 میلیون شغل بود و از سوی دیگر نرخ بیکاری هم به 16 درصد مورد انتظار نرسید، اما نکته اینجاست که این تعداد شغل در یک فاصله زمانی کوتاه و به صورت فشرده از بین رفتند. علت این حجم بیکار شدن مردم اقدام دولت در ممنوع کردن فعالیت های مالی برای کنترل شیوع ویروس کرونا بوده است

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "رویترز: 20 میلیون آمریکایی در ماه آوریل به خاطر کرونا بیکار شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رویترز: 20 میلیون آمریکایی در ماه آوریل به خاطر کرونا بیکار شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید