کرونا بازی در رقابت های جناحی ، چرا وزیر بهداشت ناگهان وزیر جهادی اصولگرایان تندرو شد؟

به گزارش هاست لینوکس، اینکه چطور اصولگرایان آن هم قشر نزدیک به تندروهای این جریان به یکباره سعید نمکی را به وزیری جهادی تبدیل کرده و فرایند انتقادها به او را تا حدودی قابل توجه متوقف کرده اند، امری است نامشخص ...

کرونا بازی در رقابت های جناحی ، چرا وزیر بهداشت ناگهان وزیر جهادی اصولگرایان تندرو شد؟

به گزارش هاست لینوکس به نقل از اعتماد، حالا و براساس آخرین آمار ارایه شده از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که این روزها در خط مقدم مقابله با ویروس ناخوانده چینی قرار گرفته، بیش از 190 نفر در اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند و بیش از 6 هزار و 560 نفر از شهفرایندان ایرانی نیز به این ویروس مبتلا شده اند.

این آمار در حالی ارایه شده که در طول روزهای گذشته به صورت روزافزون چند صد نفر به جرگه مبتلایان اضافه می شوند و ده ها نفر هم نامشان در زمره جان باختگان قرار می گیرد.

همه اینها کنار هم، خبر از تداوم فرایند صعودی ویروس کرونا در ایران دارد ولی براساس اعلام مقامات مسوول از قرار معلوم شیب آن نسبت به گذشته کندتر شده ولی هنوز تا کنترل تمام و کمالش در ایران با توجه به گستردگی جمعیتی و جغرافیایی بالا راه به نسبت طولانی باقی مانده است.

افزایش روزافزون مبتلایان به ویروس چینی از یک سو و کمبود مشهود مواد ضد عفونی کننده و مورد نیاز مردم در شرایط بحرانی کنونی از سوی دیگر سبب شده تا افکار عمومی کنار جمعی از تحلیلگران و ناظران که پست مشاوره و امثالش در نهادهای دولتی و خصولتی را در اختیار ندارند از ناکارآمدی نهادهای متولی سخن به میان آورند اما از سوی دیگر هستند فعالانی که نه تنها با این نقدها وجه اشتراکی ندارند؛ بلکه ناکارآمدی های موجود را نشات گرفته از احتکار و مسائلی از این دست بیان می کنند.

این تعارض منافع ها اما تمام آنچه گذشته، نیست. در این میان اصولگرایان بیش از گذشته به حمایت از سعید نمکی برخاسته اند و او را وزیر جهادی معرفی می کنند؛ حال آنکه طیف حامی دولت و البته اصلاح طلبان با استناد به اظهارات گذشته اش درباره قرنطینه و عدم پذیرش هزینه و ریسک این مهم به او انتقاد دارند. البته که آنها هم همواره از تلاش های وزیر و مجموعه کادر درمانی کشور تقدیر کرده و می کنند.

اینکه چطور اصولگرایان آن هم قشر نزدیک به تندروهای این جریان به یکباره سعید نمکی را به وزیری جهادی تبدیل کرده و فرایند انتقادها به او را تا حدودی قابل توجه متوقف کرده اند، امری است نامشخص ولی از سوی دیگر میدان کنندگان اصلاح طلب مجلس شورای اسلامی نوک پیکان نقدهاشان را به سمت او و وزارتخانه متبوع اش چرخانده اند. نقدهای که با انتشار اخبار قرنطینه غیررسمی شهرهای آلوده و وضع قوانین منع آمد و شد از سوی مسوولان محلی میان سکوت مسوولان کشوری نه تنها تندتر شده بلکه با استقبال افکار عمومی نیز روبرو شده است؛ به طوری که حالا کنار مباحث دیگر کرونا که به نقل محافل مجازی و رسانه ای تبدیل شده، چرایی امتناع مسوولان از قرنطینه شهرهای آلوده نظیر قم نیز به بحث گذاشته می شود اما نه با نگاه کارشناسانه بلکه با قواعد عرصه سیاست.

به این آشفته بازار خبری، طرح موضوع ترور بیولوژیکی ایران و چین از سوی ایالات متحده امریکا را نیز اضافه کنید. اگر تا دیروز در حد کانال های نه چندان سرشناس و قابل اتکا تلگرامی و کاربران مجازی از این مهم سخن به میان می آوردند حالا کار به اظهارات رسمی مسوولان خرد و کلان نیز کشیده شده است مهم تر از متن که چنانکه باید و شاید در گفتار مسوولان و اخبار رسانه ها به آن پرداخته نشده است.

منبع: همشهری آنلاین

به "کرونا بازی در رقابت های جناحی ، چرا وزیر بهداشت ناگهان وزیر جهادی اصولگرایان تندرو شد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا بازی در رقابت های جناحی ، چرا وزیر بهداشت ناگهان وزیر جهادی اصولگرایان تندرو شد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید