کاخ سفید از کاهش حملات سایبری به نهادهای فدرال اطلاع داد

به گزارش هاست لینوکس، کاخ سفید اعلام نموده که میزان حملات سایبری پیروز به نهادهای فدرال و دولتی در این کشور در سال 2019 نسبت به سال 2018 هشت درصد کاهش یافته است.

کاخ سفید از کاهش حملات سایبری به نهادهای فدرال اطلاع داد

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی هاست لینوکس به نقل از زددی نت، گزارش جدید کاخ سفید نشان می دهد نهادهای دولتی فدرال در سال 2018 تعداد 31107 حمله سایبری را ثبت نموده و گزارش نموده اند. اما تعداد این حملات در سال 2019 برابر با 28581 حمله بوده که در مقایسه با سال قبل از آن هشت درصد کاهش نشان می دهد.

گزارش یادشده توسط اداره مدیریت و بودجه کاخ سفید تهیه شده و حاوی اطلاعاتی در خصوص مسائل امنیتی است که برای دهها نهاد دولتی در آمریکا اتفاق افتاده اند.

علت کاهش مختصر تعداد حملات سایبری به نهادهای دولتی آمریکا، کاهش موفقیت حملات موسوم به فیشینگ و ارتقای امنیت وب سایت های دولتی است که باعث شده نفوذ به رایانه ها و سرورهای دولتی دشوارتر گردد. در مقابل بعضی حملات به سازمان های دولتی بیشتر شده که از جمله آنها می توان به استفاده از حافظه های یو اس بی و هاردهای خارجی آلوده و اتصال آنها به رایانه های هدف اشاره نمود.

لازم به ذکر است در سال 2019، دولت آمریکا بودجه ای 17 میلیارد دلاری را به تامین امنیت سایبری سازمان ها و نهادهای مختلف دولتی اختصاص داده است.

منبع: خبرگزاری فارس

به "کاخ سفید از کاهش حملات سایبری به نهادهای فدرال اطلاع داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاخ سفید از کاهش حملات سایبری به نهادهای فدرال اطلاع داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید