میوه هایی که برای لاغری معجزه می نمایند

به گزارش هاست لینوکس، در این مطلب خاص ترین میوه هایی که مصرف آن ها به طور روزانه، منجر به پیشگیری از چاقی می گردد، معرفی شده اند.

میوه هایی که برای لاغری معجزه می نمایند

به گزارش گروه رسانه های دیگر خبرگزاری هاست لینوکس، آنتوسیانین موجود در بعضی میوه ها که خاصیت آنتی اکسیدانی دارد، ممکن است به پیشگیری از اضافه وزن یاری کند.

در ادامه خاص ترین میوه هایی که مصرف آن ها به طور روزانه، منجر به پیشگیری از چاقی می گردد، بیشتر معرفی شده اند:

سیب ها: سیب سرشار از فلاونوئید ها و غنی از فیبر است. مصرف روزانه سیب برای کاهش وزن اهمیت زیادی دارد. برای بهره بردن از مزایای سلامتی سیب، آن را با پوست بخورید، چون بیشترین میزان آنتی اکسیدان و فیبر این میوه در پوستش گنجانده شده است. مصرف سیب منجر به بهبود کنترل قند خون می گردد و در نتیجه شما کمتر هوس مصرف غذا هایی را می کنید که خاصیت چندانی ندارند.

توت فرنگی: همتای زغال اخته است و به حفظ وزن سالم یاری می نماید. توت فرنگی نیز سرشار از آنتوسیانین بوده و مصرف یک فنجان از آن در روز به همراه ماست کم چرب یا بلغور جو، پیشنهاد می گردد. وقتی صحبت از مصرف زیاد میوه می گردد، نگرانی از اضافه وزن ناشی از فروکتوز موجود در آن ها وجود دارد، اما میوه هایی مانند سیب سبز، گلابی، انواع توت مانند تمشک، توت فرنگی و بلوبری به بهترین میوه ها برای کاهش وزن هستند ضمن این که قند کمتری نسبت به سایر میوه ها دارند.

زغال اخته: سرشار از آنتوسیانین ها و پلیمر های فلاونوئید است. به طوری که یک چهارم فنجان از این میوه، 10 میلی گرم آنتوسیانین به بدن می رساند. هنوز تعیین نیست چرا فلاونوئید ها باعث کاهش وزن می گردد، اما به گفته محققان ثابت شده مصرف روزانه این میوه، شما را دچار احساس سیری نموده و از پرخوری جلوگیری می نماید.

گلابی: این میوه نیز دوز سالمی از پلیمر های فلاونوئید را دارد و فیبر بالای موجود در آن منجر به احساس سیری طولانی مدت می گردد. درست مانند سیب، گلابی را نیز باید با پوست بخورید تا از بیشترین منافع سلامت آن سود ببرید.

فلفل: تعجب نکنید، چون فلفل ها هم جزو میوه ها هستند و البته جزو سالم ترین آن ها که می توانند نقش مهمی هم در کاهش وزن داشته باشند. ترکیبی به نام کپسایسین موجود در فلفل منجر به تبدیل چربی های سفید به چربی های قهوه ای انرژی سوز در بدن می گردد.

منبع: ایرنا

4127

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا

به "میوه هایی که برای لاغری معجزه می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میوه هایی که برای لاغری معجزه می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید