مسلمانان چچن، وزارت خارجه آمریکا را سازمان تروریستی نامیدند

به گزارش هاست لینوکس، اداره روحانیت مسلمانان جمهوری چچن (در روسیه) در واکنش به گنجاندن نام رمضان قدیروف رئیس این منطقه در فهرست سیاه وزارت خارجه آمریکا، این وزارتخانه را سازمان تروریستی شماره یک خاطرنشان کرد.

مسلمانان چچن، وزارت خارجه آمریکا را سازمان تروریستی نامیدند

به گزارش گروه بین الملل هاست لینوکس، روزنامه ایزوستیا، چاپ مسکو، امروز نوشت: اداره روحانیت مسلمانان جمهوری چچن (منطقه خودمختار چچن در ترکیب فدراسیون روسیه)، روز چهارشنبه با انتشار بیانیه ای، وزارت امور خارجه آمریکا را به دلیل اعمال تحریم علیه رمضان قدیروف رئیس این منطقه و اعضای خانواده وی، سازمان تروریستی اعلام کردند.

رهبران روحانی مسلمانان چچن در این بیانیه، اتهامات دولت ایالات متحده علیه رمضان قدیروف مبنی بر نقض حقوق بشر را بی اساس و منزجر نماینده خوانده و یادآور شدند: جامعه روحانیت جمهوری چچن از اظهارات مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا مبنی بر اعمال تحریم علیه رمضان قدیروف بشدت خشمگین است و به نوبه خود، ما معتقدیم که این تحریم ها علیه مسلمانان و به طور کلی جمهوری چچن، به خاطر خط مشی ضدغربی آشکار آن اعمال شده است. به همین دلیل ، روحانیون چچن تصمیم گرفته ا ند تا وزارت خارجه آمریکا را سازمان تروریستی شماره یک اعلام نمایند، چرا که اقدامات آنها آشکارا در جهت حمایت از تروریسم بین المللی و در جهت ضربه زدن به اسلام و مسلمانان دنیا، بوده و هست.

لازم به یادآوری است که مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا روز سه شنبه از قرار دریافت نام رمضان قدیروف در فهرست سیاه این وزارتخانه اطلاع داد. این به معنای ممنوعیت ورود رئیس منطقه چچن و اعضای خانواده وی به خاک ایالات متحده است.

به گفته پامپئو، قدیروف بیش از 10 سال است که در اقدامات زیادی در نقض حقوق بشر دخالت داشته است و واشنگتن از کشورهایی که اقدامات مشابهی علیه این شخص انجام دهند، حمایت خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "مسلمانان چچن، وزارت خارجه آمریکا را سازمان تروریستی نامیدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسلمانان چچن، وزارت خارجه آمریکا را سازمان تروریستی نامیدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید