سعیدی: بودجه فدراسیون ها سال آینده حداقل 10 درصد افزایش دارد، برای انتخاب لباس کاروان فرصت داریم

به گزارش هاست لینوکس، دبیرکل کمیته ملی المپیک مطالبی را درباره شرایط کاروان ایران در المپیک 2020 و بودجه فدراسیون ها در سال آینده گفت.

سعیدی: بودجه فدراسیون ها سال آینده حداقل 10 درصد افزایش دارد، برای انتخاب لباس کاروان فرصت داریم

کیکاووس سعیدی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی هاست لینوکس در مورد بودجه کمیته ملی المپیک گفت: پیگیر بودجه هستیم تا بتوانیم دریافتی داشته باشیم. در حال حاضر بحث پرداخت حقوق کارمندان و یک و نیم تا دو میلیارد تومان مصوبه هیئت اجرایی برای پرداخت به فدراسیون های المپیکی را در اولویت داریم. برای سال آینده بودجه 47 فدراسیون 10 درصد افزایش می یابد. همچنین بودجه فدراسیون هایی که زیر 100 میلیون دریافتی دارند را به 100 میلیون تومان می رسانیم. البته این موضوع باید در هیئت اجرایی تصویب شود، اما افزایش 10 درصدی قطعی است. برای کمک به فدراسیون های المپیکی نیز سقفی را در نظر گرفتیم. این مبلغ پنج میلیارد تومان و مانند سال 98 خواهد بود.

امسال دو و نیم میلیارد از کمک پنج میلیاردی را به فدراسیون های المپیکی پرداخت کردیم.، دبیرکل کمیته ملی المپیک با بیان این جمله در پاسخ به این سؤال که آیا ممکن است فدراسیونی مانند کشتی افزایش بودجه ای بیش از 10 درصد داشته باشد، گفت: کشتی بودجه بیشتری نیاز دارد تا بهترین شرایط را برای کسب سهمیه ملی پوشان و حضور در المپیک داشته باشد، ولی ظرفیت ما محدود است. کمیته ملی المپیک حدود 30 میلیارد تومان بین فدراسیون ها توزیع می کند. کشتی افزایش بودجه بیشتری خواهد داشت و از محل کمک های خاص نیز بسته به شرایط استفاده می کند.

وی درباره اسپانسر کاروان ایران در المپیک 2020 یادآور شد: برای اسپانسر به جمع بندی نرسیدیم و بعید است به شرایط برد - برد برسیم، ولی باز هم انتخاب اسپانسر جزو اهداف است.

سعیدی در مورد انتخاب لباس کاروان ایران گفت: طرح های نهایی در ستاد عالی به نمایش گذاشته و از بین آن طرح نهایی انتخاب می شود. فعلاً وقت کافی را برای این کار داریم.

وی راجع به زمان جلسه بعدی هیئت اجرایی کمیته ملی المپیک گفت: تا سرانجام سال جلسه نداریم و هفته سوم فروردین نخستین جلسه سال 99 را برگزار می کنیم. هیئت اجرایی 23 مصوبه در سال 98 داشت و از زمان تشکیل کمیته ملی المپیک با مدیریت دکتر صالحی امیری 520 مصوبه داشتیم که 90 درصد آنها اجرایی شده است. این مصوبات عمدتاً کمک مالی، تدوین سیاست ها و البته برنامه ها بوده است.

دبیرکل کمیته ملی المپیک درباره تصمیمات IOC در مورد المپیک 2020 نیز گفت: موثق ترین خبر این است که IOC در ماه می (اردیبهشت) درباره اینکه المپیک 2020 برگزار شود و یا به تعویق بیفتد، تصمیم می گیرد. یک گزینه IOC برگزاری المپیک در زمان مقرر است و عزم جدی آنها بر این است، اما اگر شرایط فعلی ادامه داشته تصمیم دیگری گرفته می شود. فعلاً باید صبر کنیم تا بهترین تصمیم اتخاذ شود.

سعیدی درباره تأثیرات شیوع ویروس کرونا گفت: باید اظهار امیدواری کنیم که تأثیری روی راندمان و کسب سهمیه ها نداشته باشد، ولی شرایط سخت است و در بحران هستیم. بیش از 100 کشور درگیر این ویروس هستند و بیشتر مسابقات در جهان و آسیا در حال لغو شدن یا تعویق هستند و باید شرایط را مدیریت کرد. فعلاً مسئله جدی نداریم. کاراته کا در آلمان اردو دارند، اعضای تیم ملی ژیمناستیک در باکو هستند و ملی پوشان بوکس در اردن مسابقات کسب سهمیه را پشت سر می گذارند. ما در مجموع تابع تصمیمات ستاد ملی کرونا هستیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "سعیدی: بودجه فدراسیون ها سال آینده حداقل 10 درصد افزایش دارد، برای انتخاب لباس کاروان فرصت داریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سعیدی: بودجه فدراسیون ها سال آینده حداقل 10 درصد افزایش دارد، برای انتخاب لباس کاروان فرصت داریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید