رئیس اتحادیه بازیکنان ایتالیا: از سر دریافت بازی های سری A در ماه آوریل غیرممکن است!، یوفا نمی تواند یورو را در تابستان برگزار کند

به گزارش هاست لینوکس، نهاد حمایت از حقوق بازیکنان فوتبال ایتالیا از سر گرفته شدن مسابقات لیگ این کشور تا سه هفته آینده را غیرممکن می داند.

رئیس اتحادیه بازیکنان ایتالیا: از سر دریافت بازی های سری A در ماه آوریل غیرممکن است!، یوفا نمی تواند یورو را در تابستان برگزار کند

به گزارش هاست لینوکس، دامیانو تومازی، رئیس اتحادیه بازیکنان فوتبال ایتالیا در مورد زمان تعیین شده برای از سر گرفته شدن مسابقات سری A به مسئولان سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال ایتالیا هشدار داد.

به دلیل شیوع کرونا، تمام رویدادهای ورزشی در ایتالیا از جمله تمامی سطوح لیگ فوتبال این کشور تا روز 15 فروردین (سوم آوریل) تعلیق شده است. این در حالیست که هر روز بر شمار مبتلایان کرونا و افرادی که جان خود را به خاطر این ویروس از دست می دهند افزوده می شوند و هنوز خبری از شروع سیر نزولی آمار مبتلایان نیست. در حقیقت ایتالیا بعد از چین که خاستگاه شیوع کرونا بود، بیشترین آمار مبتلایان و قربانیان را دارد و تا کنون بیش از یک هزار و 800 نفر جان خود را در این کشور از دست داده اند. به تنهایی در 24 ساعت گذشته 368 مورد مرگ و میر به دلیل ابتلا به این ویروس در ایتالیا گزارش شده و این در حالیست که این کشور در قرنطینه کامل به سر می برد. به همین دلیل تومازی به ایمن بودن شرایط برای از سر گیری مسابقات فوتبال در ماه آوریل امید چندانی ندارد.

تومازی گفت: کاملاً تعیین است که از سرگیری مسابقات لیگ در ابتدای ماه آوریل غیرممکن است. اگر همه چیز خوب پیش برود، ما حداقل باید تا ماه می یا ژوئن (خرداد یا تیر) برای شروع مسابقات صبر کنیم. زمانی که درباره فوتبال صحبت می کنیم، مردم فکر می نمایند که ما فقط نگران سلامت بازیکنان هستیم اما پشت هر تیم یک یک دنیای دیگر است. اولین مورد ابتلا به کرونا در فوتبال ما در تیم پیانسه در سری C بود که مسئول پوشاک این تیم هنوز هم در بخش مراقبت های ویژه است. یوونتوس هم بیش از 100 کارمندش را قرنطینه نموده است. این ها افرادی هستند که در سرتاسر ایتالیا و اروپا سفر می نمایند، جلسه می گذارند و در ساعات کاری شان با افرادی زیادی سر و کار دارند. مشکل فقط ایتالیا نیست بلکه کل اروپا است. پس یوفا باید تصمیم مانند اتحادیه اروپا بگیرد.

گابریله گراوینا، رئیس فدراسیون فوتبال ایتالیا روز گذشته (یکشنبه) گفت که میخواهد به یوفا پیشنهاد دهد که مسابقات یورو 2020 را به ماه دسامبر (آذرماه سال 1399) یا تابستان سال آینده موکول کند چون به سرانجام رساندن لیگ ها و متضرر نشدن تیم ها از برگزاری یورو در موعد مقرر مهمتر است. تومازی هم با این پیشنهاد موافق است. او گفت: راستش من بعید می دانم که یوفا بتواند سال جاری یورو را در تابستان برگزار کند به خصوص این دوره از رقابت ها را که قرار است با 24 تیم در 12 شهر مختلف اروپا برگزار گردد. پس برگزاری این مسابقات در استادیوم های مملو از جمعیت غیرمحتمل است.

یوفا قرار است فردا جلسه ای اضطراری برگزار و در آن درباره زمان برگزاری یورو تصمیم گیری کند. با توجه به ابتلای چندین بازیکن به کرونا در کشورهای مختلف اروپایی و تعلیف 5 لیگ مهم فوتبال قاره سبز، بعید به نظر می رسد که اتحادیه فوتبال اروپا شانسی برای برگزاری یورو 2020 در ماه ژوئن یا جولای داشته باشد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "رئیس اتحادیه بازیکنان ایتالیا: از سر دریافت بازی های سری A در ماه آوریل غیرممکن است!، یوفا نمی تواند یورو را در تابستان برگزار کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس اتحادیه بازیکنان ایتالیا: از سر دریافت بازی های سری A در ماه آوریل غیرممکن است!، یوفا نمی تواند یورو را در تابستان برگزار کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید