خروج قطعی سپاهان از راستا قهرمانی، شانس کم استقلال، تراکتور و فولاد

به گزارش هاست لینوکس، پرسپولیس همچنان مالی و کم گل پیروز می گردد و به لطف این پیروزی ها، امتیازات کامل بازیها را از آن خود می نماید و قدم به قدم به قهرمانی نزدیک تر می گردد.

خروج قطعی سپاهان از راستا قهرمانی، شانس کم استقلال، تراکتور و فولاد

پیروزی شب گذشته شاگردان گل محمدی برابر میهمان خود فولاد، نه تنها این تیم را تاحدود زیادی به قهرمانی نزدیک کرد، بلکه باعث شد عملا شانس سپاهان و شهرخودرو برای قهرمانی از دست برود.

در حال حاضر پرسپولیس با 59 امتیاز در صدر جدول است، تراکتور با 44، سپاهان و شهر خودرو با 42، استقلال با یک بازی کمتر و 41 و فولاد با 2 بازی کمتر و 39 امتیاز در رده های بعدی قرار دارند.

با فرض این که پرسپولیس در هر 5 ملاقات به جامانده شکست بخورد و فصل را با همین 59 امتیاز به خاتمه برساند، سپاهان و شهرخودرو حتی در صورت پیروزی در هر 5 بازی به جامانده و کسب 15 امتیاز، نهایتا جمع امتیازات شان به 57 رسیده که این دو تیم عملا هیچ شانسی برای قهرمانی روی کاغذ نداشته و عملا از راستا قهرمانی خارج شده اند.

آبی پوشان با احتساب یک بازی معوقه شانس کمی روی کاغذ دارند و در صورتی که پرسپولیس فصل را با 59 امتیاز به خاتمه برساند و آنها در 6 بازی به جامانده پیروز شده و 18 امتیاز بگیرند، آنگاه جمع امتیازشان 59 شده و با امتیاز کنونی سرخ پوشان برابری نموده و ممکن است با تفاضل گل شانس قهرمانی پیدا نمایند.

شاگردان نکونام اما با احتساب ملاقاتهای معوقه شان 7 بار باید به میدان بروند و روی کاغذ پتانسیل کسب 21 امتیاز دارند و آنها هم می توانند امتیازات خود را به 60 برسانند.

تراکتوری ها یکی دیگر از سه تیمی هستند که هنوز روی کاغذ شانس قهرمانی دارند. آنها در حال حاضر با 44 امتیاز در رده دوم قرار دارند و در صورت 5 پیروزی متوالی، جمع امتیازات آنها به 59 رسیده و در این صورت این تیم هم ممکن است به لطف تفاضل گل اندک شانسی برای قهرمانی داشته باشد.

با شرایط جدولی کنون تنها تیم فولاد است که ممکن است به لحاظ امتیاز از پرسپولیس پیشی بگیرد و به جز آن هیچ تیم دیگری چنین امکانی را نخواهد داشت.

پرسپولیس با همین شرایط جدولی هم عملا تنها به 2 امتیاز برای مسجل کردن قهرمانی اش احتیاج دارد و این به شرطی است که تیم های تعقیب نماینده اش در همه بازیهای باقی مانده خود تا خاتمه فصل پیروز شوند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "خروج قطعی سپاهان از راستا قهرمانی، شانس کم استقلال، تراکتور و فولاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خروج قطعی سپاهان از راستا قهرمانی، شانس کم استقلال، تراکتور و فولاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید