الهامی: اگر شب قبل از بازی بازیکنی کرونا بگیرد تکلیف چیست؟، تراکتور بیشتر از سایر تیم ها مورد ظلم قرار گرفته است

به گزارش هاست لینوکس، سرمربی تیم فوتبال تراکتور گفت: من با 10 بازیکن چگونه تمرین کنم؟ اگر شب قبل از بازی بازیکنی کرونا بگیرد تکلیف چیست؟

الهامی: اگر شب قبل از بازی بازیکنی کرونا بگیرد تکلیف چیست؟، تراکتور بیشتر از سایر تیم ها مورد ظلم قرار گرفته است

به گزارش هاست لینوکس، ساکت الهامی در گفت وگوی تلفنی با رادیو ایران، ضمن تسلیت درگذشت رضا امن زاده یکی از اعضای کادرپزشکی تیم فوتبال ماشین سازی، درخصوص آخرین شرایط تیمش اظهارداشت: باشگاه تراکتور تا کنون دو تست خون، دو تست PCR و نوار قلب و اکو از تمامی اعضای تیم گرفته و در تست نخست، چهار بازیکن مشکوک به کرونا بودند، جواب تست دوم کاملاً منفی بود؛ ولی متأسفانه در تست سوم، شش نفر از اعضای تیم ما که شامل چهار بازیکن، یک عضو کادرفنی و یک عضو کادرپزشکی است، مبتلا به کرونا تشخیص داده شده اند.

وی با بیان اینکه شش عضو کرونایی تراکتور در قرنطینه هستند، گفت: همچنین چهار بازیکن مان مشکل سفر به ایران را دارند، اکنون من با 10 بازیکن باقی مانده، چگونه تمرین کنم؟ اگر شب قبل از بازی به کرونا مبتلا شوم، تکلیف تیم من چه چیست؟

الهامی در مورد شرایط سه بازیکن تراکتور که در خارج از کشور حضور دارند، اظهار کرد: حمزاویی در کشور الجزایر حضور دارد و این کشور درگیر کرونا نیست، اما دولت الجزایر برای جلوگیری از ورود این ویروس، تمامی پروازها را کنسل نموده است. جفرسون یوری هم در یکی از ایالت های برزیل حضور دارد که شرایط آنجا قرمز بوده و اجازه خروج به هیچ فردی داده نمی گردد؛ اشکان دژاگه نیز دوست دارد به ایران برگردد، ولی تمامی پروازهای خارجی فرودگاه برلین کنسل شده است.

وی با طرح این سئوال که چرا فدراسیون فوتبال هیچ پاسخی به تیم ها نمی دهد، اظهار کرد: فدراسیون فوتبال جلسه ای با مدیران و مربیان باشگاه ها برگزار نمی کند؟ هیچ ارزشی برای تیم ها قائل نیست. فدراسیون دلیل برگزاری بازی ها را بگوید، بیشتر رشته های ورزشی که برخورد فیزیکی در آنها اجتناب ناپذیر است، همچون کشتی و رشته های توپی مانند والیبال، بسکتبال و... لغو شده اند و تنها فوتبال برگزار خواهد شد.

الهامی ادامه داد: بیشتر تیم ها مخالف برگزاری بازی ها هستند و حتی در این بین شهر خودرو و استقلال هم که تیم های آسیایی هستند هم با برگزاری بازی ها مخالفت می نمایند؛ پس شائبه حذف تیم ها از آسیا در صورت عدم برگزاری لیگ آن کشور، صحت نداشته و قبلاً تکذیب شده است.

سرمربی تراکتور با بیان اینکه 150 میلیون تومان برای انواع تست هزینه نموده ایم، مطرح نمود: تراکتور تنها باشگاهی بوده که چهار تست در راستای معین شدن شرایط بازیکنان از حیث داشتن کرونا انجام داده و جا دارد از مهندس زنوزی تشکر کنم. اما سئوال بنده اینجاست که آیا تمامی تیم ها، توانایی اقتصادی اجرای پروتکل های بهداشتی را دارند؟ تیم هایی همچون نفت مسجد سلیمان، پارس جنوبی جم و شاهین بوشهر که شرایط اقتصادی خوبی ندارند، چه گناهی نموده اند؟ سلامتی آنان هم مهم است.

سرمربی تراکتور گفت: چرا مسئولان ستادی که مجوز برگزاری بازی ها را صادر نموده است، خودشان پشت میز و با فاصله دو متری از ماسک استفاده می نمایند؟ بازیکن من چگونه ماسک بزند؟ افسر سلامت می گوید که بازیکنان فاصله اجتماعی را رعایت نمایند، مگر هنگام زدن ضربه کرنر، رعایت فاصله ممکن است؟

االهامی در ادامه با اشاره به ناشناخته بودن ویروس کرونا، گفت: قبل از عید همه می گفتند که با فرا رسیدن فصل گرما، کرونا از بین می رود، ولی اکنون شرایط برعکس شده، الان هم می گویند شرایط در فصل پاییز بدتر می گردد، آیا دلیلی برای این حرف دارند؟ اگر بدتر می گردد، چرا AFC فصل پاییز را برای برگزاری مسابقات لیگ قهرمانان آسیا و بازی های ملی انتخاب نموده است؟ این ویروس اوایل دستگاه تنفسی را از کار می انداخت، ولی اکنون دستگاه گوارشی را تحت تأثیر قرار می دهد، پس نشان می دهد که هنوز در شناخت آن مشکل داریم.

الهامی خواهان حضور طرفداران تراکتور در بازی های خانگی این تیم شد و اضافه کرد: ما می توانیم 10 هزار طرفدار را با رعایت فاصله اجتماعی در استادیوم 70 هزار نفری یادگار امام (ره) قرار دهیم.

وی با بیان اینکه تراکتور به عنوان یک تیم بخش خصوصی، هویت مردم آذربایجان و ترک زبانان است، گفت: تیم ما با بقیه تیم ها فرق دارد و شعار عیبی یوخ متعلق به ما بوده و برد و باخت برای مان مهم نیست. صرفاً لذت بردن از فوتبال برایمان ارزش دارد.

سرمربی تراکتور ادامه داد: همه می گویند که فوتبال برای ایجاد نشاط اجتماعی است، ولی چرا گاهاً می گویید کشتی رشته اول ماست؟ دلیلشان برای برگزاری بازی ها را بگویند، آیا مسائل اقتصادی مطرح است؟ موضوع را با باشگاه ها در میان بگذارند، رعایت پروتکل های بهداشتی بالای یک و نیم میلیارد تومان برای تیم ها هزینه دارد. ما که مسئله ای بابت مسائل اقتصادی نداریم و پیش از این نیز آقای زنوزی اعلام نموده که پول بازیکنان را تا ریال آخر پرداخت خواهد نمود.

سرمربی تراکتور در مورد پیغام مسعود شجاعی، اظهار کرد: شجاعی خودش پیغام را صادر نموده و از مفاخر قوتبال ایران به شمار می رود و شخصیتی دارد که با سفارش کسی، مصاحبه نمی کند.

وی با اشاره به موضوع افزایش احتمال آسیب دیدگی بازیکنان اظهار کرد: میزان مصدومیت تیم هایی که تمرین می نمایند، به 25 درصد افزایش یافته و با گذشت چهار هفته از شروع بازی ها، میزان پارگی رباط بین بازیکنان به شدت افزایش خواهد یافت.

الهامی ادامه داد: آقای خلیلیان 48 ساعت قبل از صادر شدن مجوز شروع بازی ها، اعلام نموده بود که شروع لیگ برتر بمب بیولوژیکی است، الان چه اتفاقی برای این بمب اتفاق افتاده است؟ اگر بازیکنی از خانواده اش کرونا بگیرد و به 22 بازیکن دیگر سرایت دهد، گناه بقیه بازیکنان چه چیزی است؟

وی در خاتمه در رابطه با مصاحبه صادق درودگر، گفت: خواهش می کنم آقای درودگر اسم تیم خاصی را نگوید، تراکتور همیشه بیش از سایر تیم ها مورد ظلم قرار گرفته است، حتی یک اوت به نفع اش نگرفته اند، اگر اسم می آورید مسئول هستید و باید جوابگو باشید. شما از این باشگاه ارتزاق نموده اید، استفاده از این کلمات کار درست نبوده و در شأن شما نیست.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "الهامی: اگر شب قبل از بازی بازیکنی کرونا بگیرد تکلیف چیست؟، تراکتور بیشتر از سایر تیم ها مورد ظلم قرار گرفته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الهامی: اگر شب قبل از بازی بازیکنی کرونا بگیرد تکلیف چیست؟، تراکتور بیشتر از سایر تیم ها مورد ظلم قرار گرفته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید