معین روش آزادسازی سهام عدالت تا 15 خرداد تمدید شد

به گزارش هاست لینوکس، خبرنگاران :در نشست اخیر شورایعالی بورس و اوراق بهادار که عصر دیرز برگزار گردید زمان معین روش آزادسازی سهام عدالت تا 15 خرداد تمدید و مهلت مراجعه به بانک ها نیز تا 13 خرداد معین شد.

معین روش آزادسازی سهام عدالت تا 15 خرداد تمدید شد

به گزارش هاست لینوکس به نقل ازتسنیم، حسین فهیمی با بیان اینکه نشست شورایعالی بورس و اوراق بهادار عصر سه شنبه گذشته در وزارت امور مالی و دارایی برگزار گردید، گفت: مهلت مراجعه مشمولان سهام عدالت به بانک ها برای فروش یکجای 30 درصد از سهامشان از 10 به 13 خردادماه جاری افزایش یافت.

سخنگوی ستاد راهبری آزاد سازی سهام عدالت ادامه داد: بانک ها موظف هستند ظرف سه روز سفارش ها را تجمیع و به وسیله کارگزار منتخب خود در بازار سرمایه به فروش رسانده و وجه حاصله را به حساب دارندگان سهام عدالت یا متقاضیان فروش واریز نمایند.

فهیمی دومین مصوبه نشست شورایعالی بورس و اوراق بهادار را تمدید یک هفته ای انتخاب مستقیم مشمولان سهام عدالت بیان کرد و اضافه نمود: مشمولان تا ساعات پایانی روز پنجشنبه 15 خردادماه جاری فرصت دارند به سامانه www.samanese.ir مراجعه و روش سهامداری مستقیم را انتخاب نمایند.

سخنگوی ستاد راهبری آزاد سازی سهام عدالت تاکید نمود: با توجه به اینکه امکان لغو تصمیم از روش مستقیم به غیرمستقیم وجود ندارد مشمولان این سهام در انتخاب این روش دقت کافی را داشته باشند.

وی گفت: همانگونه که وعده داده بودیم آزادسازی سهام عدالت از روز شنبه دهم خردادماه جاری به مفهوم عام و گسترده آن یعنی امکان استیفای حقوق همه جانبه سهامداری همانند سایر سهامداران انجام خواهد شد و مشمولان سهام عدالت قادر خواهند بود تمامی حقوق و منافع مالکانه خود را به عنوان سهامدار اعمال نمایند.

فهیمی ادامه داد: البته این به معنای درخواست یا تشویق برای فروش سهام نیست، بلکه درخواست ما این است که این دارایی ارزشمند را در سبد دارایی خود نگهداری نمایند؛ اما چنانچه قصد فروش این سهام را دارند، می توانند با دو روش سفارش یکجای فروش با اعطای اختیار به شبکه بانکی به شعب بانک ها مراجعه نمایند و یا اینکه از روز دهم خردادماه جاری در دفاتر شرکت های کارگزاری حضور یابند و به انتخاب خود تا سقف 30 درصد از سهامشان را به فروش برسانند.

منبع: اقتصادنیوز

به "معین روش آزادسازی سهام عدالت تا 15 خرداد تمدید شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معین روش آزادسازی سهام عدالت تا 15 خرداد تمدید شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید