بعضی مدیران سیاسی در دو ترم ارشد و دکتری می گیرند!

به گزارش هاست لینوکس، دکتر فریدون جعفری ضمن بیان این مطلب در صفحه اینستاگرام خود، با انتقاد از مدرک گرایی در اعتبار سنجی مسئولان و نمایندگاح مجلس اظهار کرد: این روز ها در اعتبارسنجی نمایندگان جدید مجلس یکی از موضوعات چالشی مدرک ماخوذه دانشگاهی آن ها است چنان چه بعضی را از جلوس بر کرسی نمایندگان ملت محروم نموده است، در واقع وقتی حضور در جایگاهی سیاسی را منوط به داشتن کاغذی به نام مدرک می کنیم بدون این که آزمون ها و ارزیابی های درستی از دانش مرتبط با آن مدرک را تقویت و به گزینی کنیم نتیجه سوق سیاسیون به سمت مدرک گرایی با استفاده از نفوذ و قدرتشان خواهد شد.

بعضی مدیران سیاسی در دو ترم ارشد و دکتری می گیرند!

به گزارش ایسنا، وی در ادامه توضیح داد: در واقع وقتی در دانشگاه ها به خصوص دانشگاه های غیر دولتی و موسسات غیر انتفاعی نظارت و دقت کافی در نحوه و صدور مدرک دیده نمی گردد در نتیجه با پدیده ای با عنوان مدرک فروشی روبرو خواهیم شد.

دستیار ویژه وزیر علوم در امور حقوق شهروندی تاکید نمود: حتی در مواقعی که ظاهرا درست است هیچ نظارت علمی بر کیفیت فعالیت های پژوهشی منتهی به اخذ مدرک صورت نمی گیرد و بازار خاتمه نامه فروشی ها، مقاله فروشی ها داغ و پر سود خواهد شد و دانشجویان حتی بدون یک جلسه حضور در کلاس با رانت، لابی و معامله نمره اخذ می نماید که در این شرایط با نوع دیگری از مدرک بی اعتبار روبرو هستیم.

وی تاکید نمود: فقط در یک جمع آوری سطحی ابزار و ادوات فروش خاتمه نامه و کتاب در میدان انقلاب توسط وزارت علوم در سال 98 منتشر شد بیش از 30 هزار نمونه غیر قانونی و جعلی کشف شد یعنی 30000 مدرکی که ظاهرا معتبر هستند، اما واقعا بی اعتبار، جعلی و شاید در میان آن 30 هزار بتوان نام بعضی از منتخبین فعلی را در صورت آنالیز دقیق، درست و بی طرفانه و به دور از نفوذ دید.

مدیر کل دفتر بازرسی و پاسخگویی به شکایات وزارت علوم همچنین توضیح داد: وقتی اساتید راهنما در رساله های دکتری خاتمه نامه های ارشد دقت علمی و مکفی در جلوگیری از سرقت های علمی و ادبی ننموده و بعضا هم حتی متن را یک بار نخوانده وارد جلسه دفاع می گردد با مدرک بی اعتبار روبرو خواهیم شد.

به گفته دکتر جعفری، وقتی ملاحظه می گردد مدیری سیاسی در حال مدیریت کلان هم زمان در دانشگاه هم ثبت نام نموده و مدرک دکتری و ارشد می گیرد بدون حضور در کلاس 140 واحد در دو ترم بالاتر از نابغه ترین نابغه ها پاس می نماید شاید مدرکی ظاهرا صحیح داشته باشد، اما قطعا جعلی و بی اعبتار است.

وی در خاتمه خاطر نشان کرد: د ر بعضی موسسات علنا مدرک فروخته می گردد به گونه ای که نام و عنوان در سوابق موسسه جعلی بوده، ولی فقط روی کاغذ فاجعه ای در فضای علمی و دانشگاهی در حال رخ دادن است. البته نباید منکر پیشرفت های علمی کشور از لحاظ کمیت و کیفیت شد.

منبع: فرارو

به "بعضی مدیران سیاسی در دو ترم ارشد و دکتری می گیرند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بعضی مدیران سیاسی در دو ترم ارشد و دکتری می گیرند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید