اعتراضات در میانمار گسترش یافت

به گزارش هاست لینوکس به نقل از رویترز، علی رغم ادامه بازداشت ها در میانمار، دانشجویان و معلمان این کشور به کارزار نافرمانی مدنی علیه کودتای نظامی پیوستند.

اعتراضات در میانمار گسترش یافت

در همین رابطه دیروز آدینه گروهی از کارمندان نهادهای دولتی، معلمان و دانشجویان به جنبش نافرمانی مدنی پیوستند که چند روز پیش به ابتکار پزشکان و کادر درمانی شروع شد.

آنگ سان سوچی، رهبر حزب لیگ ملی دموکراسی که در بازداشت است از این اعتراضات حمایت نموده است.

این در حالی است که فشارهای بین المللی بر حاکمان نظامی میانمار در روزهای اخیر افزایش یافته است. از سوی دیگر شورای امنیت سازمان ملل با تصویب بیانیه ای به اتفاق آرا خواهان آزادی آنگ سان سوچی و سایر سیاستمدارانی شد که روز دوشنبه توسط نظامیان بازداشت شدند.

دولت آمریکا نیز تهدید نموده که تحریم کودتاچیان را آنالیز خواهد نمود. همزمان با وقوع این اعتراضات پراکنده، نیروهای امنیتی تعداد بیشتری از نزدیکان و طرفداران آنگ سان سوچی را بازداشت نموده اند.

یکی از بازداشت شدگان وین هتین، یک فعال سیاسی 79 ساله و از همکاران با سابقه آنگ سان سوچی است. وی هنگام بازداشت در تماس تلفنی با رویترز گفت که مأموران پلیس بر اساس مقررات مقابله با اغتشاش او را در منزلش دستگیر نموده اند.

سوچی، رهبر غیرنظامی میانمار روز دوشنبه هفته گذشته همراه گروه کثیری از سیاستمداران و نمایندگان منتخب مجلس بازداشت شد. پلیس و نیروهای مسلح میانمار این افراد را به تقلب در انتخابات مجلسی ماه نوامبر متهم نموده اند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "اعتراضات در میانمار گسترش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراضات در میانمار گسترش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید