ماجرای سکته مغزی ترامپ و آماده باش مایک پنس برای جانشینی

به گزارش هاست لینوکس، روایت یک روزنامه نگار آمریکایی درباره آماده باش سال گذشته به معاون رئیس جمهور این کشور برای جانشینی دونالد ترامپ، واکنش رئیس جمهور را در پی داشت و وی این موضوع را خبر جعلی توصیف کرد.

ماجرای سکته مغزی ترامپ و آماده باش مایک پنس برای جانشینی

به گزارش گروه بین الملل هاست لینوکس، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در پیامی توییتری به حدس های تازه درباره وخامت حال جسمانی خود در نوامبر سال 2019 و آماده باش مایک پنس برای جایگزینی او و عهده دار شدن ریاست جمهوری این کشور واکنش نشان داد.

مایکل اشمید روزنامه نگار نیویورک تایمز در کتابی که قرار است به زودی در آمریکا منتشر و پخش شود، خبر داد که رئیس جمهور آمریکا نوامبر 2019 در یک اقدام از قبل اعلام نشده به یک بیمارستان نظامی در پایتخت رفت و مورد معالجه قرار گرفت.

به روایت این روزنامه نگار ارشد آمریکایی، به دنبال حضور ترامپ در بیمارستان والتر ریدکه یک بیمارستان وابسته به ارتش این کشور است، در کاخ سفید مایک پنس معاون رئیس جمهور آمریکا در شرایط آماده باش و هشدار قرار گرفت تا به طور موقت عهده دار وظایف و مسئولیت ریاست جمهوری شود.

به دنبال انتشار بخش هایی از کتاب اشمید، حدس ها در آمریکا درباره شرایط جسمانی دونالد ترامپ 74 ساله تشدید شد و برخی رسانه ها از احتمال سکته مغزی او در سال گذشته خبر دادند.

رئیس جمهور آمریکا که طی هفته های اخیر به تحرکات خود برای حضور قوی تر در انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر (13 آبان) علیه جو بایدن نامزد دموکرات شدت بخشیده است، به حدس ها درباره شرایط جسمانی خود واکنش نشان داد.

رئیس جمهور آمریکا در توییتر به گزارشی که شبکه سی ان ان از کتاب مایکل اشمید منتشر کرد، پاسخ داد و وخامت حال جسمی خود و آماده باش مایک پنس برای عهده دار شدن موقت ریاست جمهوری را رد کرد.

ترامپ نوشت: مایک پنس هرگز در شرایط آماده باش قرار نگرفته بود و هیچ سکته مغزی خفیفی در کار نبود (من دچار سکته مغزی نشده بودم). این هم یکی دیگر از خبرهای جعلی سی ان ان و یک داستان ساختگی است.

وی اضافه نمود: دلیل حضور من در (بیمارستان نظامی) والتر رید که با همراهی اعضای کامل رسانه ها انجام شد، تکمیل فرایند (چکاپ) سالانه ام بود. آن حضور، کوتاه بود و به همراه اعضای رسانه ها به کاخ سفید برگشتم.

داغ شدن دوباره موضوع سلامت جسمانی دونالد ترامپ در شرایطی صورت گرفته که پیش از این برخی رسانه ها و تحلیلگران آمریکایی درباره سن بالای او و همچنین بایدن 77 ساله رقیب دموکرات او در انتخابات هشدار داده اند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "ماجرای سکته مغزی ترامپ و آماده باش مایک پنس برای جانشینی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای سکته مغزی ترامپ و آماده باش مایک پنس برای جانشینی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید