روایت عوامل فیلم افشاگر از رازی که برملا شد

به گزارش هاست لینوکس به نقل از یورونیوز، بازیگران این فیلم به همراه گروه سازنده آن به ونیز آمدند تا فیلم را که در بخش بیرون از مسابقه جشنواره امسال به نمایش درآمد معرفی کنند.

روایت عوامل فیلم افشاگر از رازی که برملا شد

گروه روزنامه نگارانِ افشاگر از روزنامه بوستون گلوب، قدیمی ترین گروه روزنامه نگاری افشاگرانه است که هنوز در آمریکا به کار خود ادامه می دهد. ماجرایی که آنها در سال 2002 از کودک آزاری در یک کلیسای کاتولیک در ماساچوست آمریکا روایت کردند، هشتاد مورد آزار فردی را افشا کرد و برنده جایزه پولیتزرِ خدمت به عموم شد.

مارک رافالو بازیگر فیلم می گوید: چیزی که در فیلم به آن پی می برید، یک لاپوشانیِ سازماندهی شده است. فقط کلیسا نیست. پلیس و نظام قضایی هم هست، سیاستمداران هم هستند، ساختار قدرت بوستون است که تا اعماق جامعه ریشه دوانده است.

استنلی توچی دیگر بازیگر این فیلم هم می افزاید: همه ما می خواهیم رازها را بدانیم، می خواهیم از اسرار سر در بیاوریم، بخصوص وقتی سازماندهی شده باشند و نهادی به بزرگی و قدرت کلیسای کاتولیک مطرح باشد.

فیلم، نشان می دهد که در شهرِ منسجم، شدیداً وفادار و بسیار کاتولیکِ بوستون هیچ کس مایل نیست درباره آنچه به کلیسا اجازه سوءاستفاده داده است حرفی بزند. حتی خود روزنامه بوستون گلوب هم از این تأثیر به دور نمانده است. در طول ده سال، این روزنامه شواهدی از کودک آزاری در دست داشته، اما ماجرا به نوعی بایگانی شده است، تا وقتی مدیر جدید که اهل بوستون هم نیست از راه می رسد و آنوقت تحقیقات از نو شروع می شود.

تام مک کارتی کارگردان این فیلم معتقد است که این گونه روزنامه نگاری افشاگرانه دیگر منسوخ شده است. او می گوید: راستش با شرایط روزنامه نگاری جدی و حرفه ای کنونی، الان بهترین زمان برای فساد است، برای اینکه این نوع روزنامه نگاری، سال هاست در کشور من - و مطمئنم در کشور شما هم- از بین رفته است. بنابراین روزنامه نگاران نمی تواند این جور مسائل را حل کنند اما اگر با خبر شوند، می توانند آن را روی توئیتر یا فیس بوک بگذارند، اما آیا می توانند هفته ها و ماه ها را در دادگاه بگذرانند و به دنبال پلیس و مصاحبه با افراد باشند؟ نه. بیشترِ مردم، کار دارند.

مایکل کیتون هم نقش سردبیر این روزنامه را بازی می کند، روزنامه ای که سبب شد کلیسای کاتولیک تکان بخورد. فیلم افشاگر همچنین در جشنواره فیلم تورنتو نیز به نمایش درخواهد آمد و از ششم نوامبر در آمریکا روی پرده خواهد رفت.

منبع: خبرگزاری مهر

به "روایت عوامل فیلم افشاگر از رازی که برملا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روایت عوامل فیلم افشاگر از رازی که برملا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید