ترامپ: بایدن شعار انتخاباتی مرا دزدیده است

به گزارش هاست لینوکس، ترامپ رقیب دموکرات خود را متهم نموده که ایده طرح 700 میلیارد دلاری جنس آمریکایی بخرید را از روی برنامه های او دزدیده است.

ترامپ: بایدن شعار انتخاباتی مرا دزدیده است

به گزارش گروه بین الملل هاست لینوکس و به نقل از یورونیوز، این روزها هر دو نامزد مطرح انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر (13 آبان) گرایش به ملی گرایی مالی را نقطه قوت خود می دانند. هر چند جو بایدن، نامزد مطرح حزب دموکرات، به مردم وعده می دهد که روابط خارجی آمریکا را که به زعم او در دوران ریاست جمهوری ترامپ آسیب دیده، ترمیم خواهد نمود ولی خود را هوادار پر و پاقرص تجارت بی قید و شرط با دنیا و توسعه زنجیره های عرضه دنیای نشان نمی دهد.

این یک چرخش عظیم در سیاست های مالی حزب دموکرات است. هیلاری کلینتون رقیب ترامپ در انتخابات 2016 به صراحت طرح ترامپ را برای ممانعت از انتقال کارخانه ها و سرمایه ها از خاک آمریکا به منظور ایجاد اشتغال بیشتر، مورد انتقاد قرار داد. اما اکنون بایدن از انتفاع شرکای عظیم تجاری آمریکا به ویژه چین از مبادله ناعادلانه با این کشور سخن می گوید، درست شبیه به آن چه ترامپ طی چهار سال گذشته گفته است.

نامزد مطرح دموکرات ها همچنین کوشش دارد تا به پشتوانه کارزار کارگران یقه آبی حامی او، سیاست های مالی ملی گرایانه رئیس جمهوری آمریکا را به چالش بکشد. چنان که از طرح سرمایه گذاری 400 میلیارد دلاری خود برای توسعه فراوری آمریکایی رونمایی نموده و همزمان وعده داده که در صورت پیروزی در انتخابات 300 میلیارد دلار نیز به گسترش تحقیق و توسعه در زمینه هوش مصنوعی اختصاص دهد.

بایدن حتی در بعضی برنامه های خود گوی سبقت را از رقیب جمهوری خواه خود ربوده است. به طوری که اعلام نموده، میخواهد در صورت حضور در راس دولت ایالات متحده برای آن دسته از شرکت هایی را که با حذف کارگر آمریکایی اقدام به استخدام کارگر خارجی در شعب خارج از خاک آمریکا می نمایند، تنبیه هایی از جمله در زمینه الزام به بازگشت سرمایه و جریمه مالیاتی در نظر می گیرد.

نامزد دموکرات ها افزون بر شعار آمریکایی بخرید که بسیار به طرح ترامپ برای تشویق مردم به خرید محصولات آمریکایی شبیه است، برنامه های مشابه دیگری نیز دارد؛ از جمله الزام به استفاده از فولاد ساخت آمریکا در طرح های راه سازی دولتی.

دونالد ترامپ رقیب دموکرات خود را متهم نموده که ایده طرح 700 میلیارد دلاری جنس آمریکایی بخرید را از روی برنامه های او دزدیده است.

تحلیل گران مسایل سیاسی آمریکا معتقدند که با افزایش تبعات مالی شیوع ویروس کرونا برنامه ها و شعارهای ملی گرایانه بایدن در حوزه اقتصاد به طور روز افزونی در حال افزایش است. به اعتقاد آنها با ادامه فرایند موجود، شعار اول آمریکا که ترامپ این روزها آن را سر داده، بدل به محوری ترین چالش دو رقیب جدی انتخابات 3 نوامبر گردد و هر کدام که بتوانند مردم را متقاعد نمایند که این شعار را عمیق تر باور دارد، وارد کاخ سفید خواهد شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "ترامپ: بایدن شعار انتخاباتی مرا دزدیده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: بایدن شعار انتخاباتی مرا دزدیده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید