اولین واکنش رسمی عراق به تجاوز هوایی ترکیه: این حملات نقض آشکار حاکمیت عراق است

به گزارش هاست لینوکس، فرماندهی عملیات مشترک عراق امروز در اولین واکنش به تجاوزات هوایی ترکیه به خاک عراق٬ با محکومیت این حملات٬ آن را نقض آشکار حاکمیت عراق دانست.

اولین واکنش رسمی عراق به تجاوز هوایی ترکیه: این حملات نقض آشکار حاکمیت عراق است

به گزارش گروه بین الملل هاست لینوکس به نقل از پایگاه عراقی شفق نیوز، ستاد فرماندهی عملیات مشترک عراق طی صدور بیانیه ای بیان کرد که نقض حریم هوایی عراق توسط جنگنده های ترکیه را که شب گذشته در عملیات موسوم به پنجه عقاب بر ضد اهداف و مراکز شبه نظامیان حزب کارگران کردستان عراق (پ ک ک) در شمال عراق رخ داد محکوم می کنیم.

در ادامه این بیانیه آمده که هواپیماهای ترکیه تا ساعاتی از نیمه شب از نزدیکی مرزهای عراق بازگشتند و این رفتار تحریک آمیز هیچ تناسبی با تعهدات همسایگی طبق توافقات بین المللی نداشته و نقض آشکار حاکمیت عراق محسوب می گردد.

فرماندهی نیروهای مشترک عراق اظهار داشت که این تجاوزات باید طبق احترام و تعهد به منافع مشترک دو کشور متوقف شده و خواهان عدم تکرار آنها هستیم. عراق برای همکاری میان دو طرف و حفظ ثبات امنیتی در مرزهای مشترک آمادگی دارد.

در طرف مقابل خلوصی آکار وزیر دفاع ملی ترکیه امروز بیان کرد که عملیات موسوم به پنجه عقاب بر ضد اهداف و مراکز شبه نظامیان حزب کارگران کردستان عراق (پ ک ک) در شمال عراق با موفقیت انجام شد.

وی طی یک گفتگوی رادیویی خطاب به خلبانانی که به پایگاههای نظامی خود بازگشتند ، گفت: عملیات پنجه عقاب به لطف ایثار و قهرمانی شما با موفقیت انجام شد.

ترکیه در واکنش به این حملات طبق معمول حزب کارگران کردستان عراق(پ ک ک) را تروریست خواند.

نیروهای ترکیه از سالهای گذشته با تروریست خواندن شبه نظامیان کُرد در عراق و سوریه همیشه حملات مستمری علیه آنها ترتیب می دهند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "اولین واکنش رسمی عراق به تجاوز هوایی ترکیه: این حملات نقض آشکار حاکمیت عراق است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین واکنش رسمی عراق به تجاوز هوایی ترکیه: این حملات نقض آشکار حاکمیت عراق است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید