ادعای حمله هکرهای دولتی روسیه به کمپین بایدن، کرملین تکذیب کرد

به گزارش هاست لینوکس، به گفته منابع آگاه، شرکت مایکروسافت به تازگی به یکی از اصلی ترین شرکت های مشورتی در حوزه مبارزات انتخاباتی جو بایدن دموکرات هشدار داد که احتمالا هدف هکرهای تحت حمایت دولت روسیه قرار گرفتند.

ادعای حمله هکرهای دولتی روسیه به کمپین بایدن، کرملین تکذیب کرد

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، این منابع گفتند، این حمله هکری علیه کارکنان یک شرکت مستقر در واشنگتن موسوم به اس کی دی کی نیکربوکر بوده است که در حوزه استراتژی و ارتباطات انتخاباتی با بایدن و دیگر دموکرات های سرشناس در دو ماه گذشته همکاری داشته است.

در این گزارش به استناد منابع آمده است، هکرها پیروز نشدند به شبکه های این شرکت دسترسی یابند. آنها به خوبی مقابله کردند بنابراین هیچ نفوذی رخ نداد.

این شرکت از اظهارنظر خودداری کرد. سخنگوی بایدن، نامزد دموکرات ها در انتخابات سوم نوامبر هم اظهارنظری نداشت.

کوشش های هکری علیه شرکت اس کی دی کی در شرایطی رخ می دهد که آژانس های اطلاعاتی آمریکا درباره احتمال مداخله دولت های خارجی در انتخابات نوامبر هشدار داده اند.

تحقیق هایی از سوی رابرت مولر، شورای ویژه سابق و کمیته اطلاعاتی سنای آمریکا به این نتیجه رسیدند که دولت روسیه در انتخابات 2016 دخالت داشته است و مولر هشدار داده است که روسیه در کمپین کنونی هم مداخله می نماید.

یکی از منابع گفت، معین نیست که آیا هکرها به دنبال هدف دریافت کارزار بایدن بودند یا اطلاعاتی از دیگر مشتری های این شرکت آمریکایی می خواستند.

این ادعاها در حالی مطرح می گردد که دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین این گزارش را بی اساس خوانده است. او امروز (پنجشنبه) به هاست لینوکس گفت: نه ما اطلاعی در این رابطه نداریم. نه می دانیم کدام شرکت مدنظر است و نمی دانیم منظور از تحت حمایت روسیه چیست. گویی یک مطلب بی اساس دیگر متاسفانه در یکی از آژانس های خبری مورد احترام منتشر شده است.

منبع: عصر ایران

به "ادعای حمله هکرهای دولتی روسیه به کمپین بایدن، کرملین تکذیب کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادعای حمله هکرهای دولتی روسیه به کمپین بایدن، کرملین تکذیب کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید