پساب بهشت زهرا وارد شبکه فاضلاب تهران نمی شود

به گزارش هاست لینوکس، معاون نظارت و بهره برداری آب و فاضلاب استان تهران گفت: پساب خروجی بهشت زهرا بالاتر از حد استاندارد است، اما با این وجود بازهم پساب این بخش وارد شبکه فاضلاب تهران نمی شود.

پساب بهشت زهرا وارد شبکه فاضلاب تهران نمی شود

محمدرضا کرمی نژاد در گفتگو با ایسنا، با بیان اینکه بازدید های دوره ای از تصفیه خانه فاضلاب بهشت زهرا صورت می گیرد، اظهار کرد: به تازگی نیز باهدف بازبینی فرایند خروج پساب اجساد کرونایی بازدیدی با تیم کارشناسی از سالن های تطهیر و تصفیه خانه بهشت زهرا انجام شد و تمام ابعاد محیط زیستی و بهداشت این موضوع مورد توجه قرار گرفت.

وی با بیان اینکه در بازدیدی که صورت گرفت مورد خاصی مشاهده نشد و شرایط کلر باقی مانده و گندزدایی نیز بسیار عالی بود؛ چراکه میزان کلر باقی مانده حدود 2.3 میلی گرم در لیتر ثبت شده که بسیار مطلوب است، شرح داد: پساب خروجی بهشت زهرا دارای پارامتر های کافی است. طبق اعلام استاندارد باید کلر موجود در اینگونه مجموعه ها حدود 1.2 میلی گرم در لیتر باشد، اما این عدد در بهشت زهرا تقریبا دو برابر تعریف شده تا هیچ مسئله ای وجود نداشته باشد.

معاون نظارت و بهره برداری آب و فاضلاب استان تهران با تاکید بر اینکه در فرایند بازدید، سیستم به طور کامل چک شد، فرایند کار تصفیه خانه مناسب بود و مشکل خاصی وجود نداشت، شرح داد: به هیچ عنوان پساب بهشت زهرا وارد شبکه فاضلاب تهران نمی شود و در بهشت زهرا یک تصفیه خانه تخصصی احداث شده که پساب را به یک پارک در نزدیکی بهشت زهرا برای آبیاری درختان وارد می کند.

کرمی نژاد افزود: پس از اینکه موضوع کرونا مطرح شد با بهشت زهرا همکاری کردیم تا مشکلاتشان به ویژه در مسائل زیست محیطی حل شود. به همین دلیل مشکلاتی را که در بخشی از تصفیه خانه وجود داشت برطرف کردیم و اکنون تصفیه خانه بهشت زهرا به طور کامل در مدار است. علاوه بر این دستگاه های جدیدتری برای انجام ضدعفونی فراهم کردیم و اکنون تصفیه خانه به خوبی فعالیت می کند.

منبع: فرارو

به "پساب بهشت زهرا وارد شبکه فاضلاب تهران نمی شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پساب بهشت زهرا وارد شبکه فاضلاب تهران نمی شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید