ساعت مچی هوشمند یا مربی ورزش های سه گانه؟

به گزارش هاست لینوکس، این نخستین سامانه ردگیری تناسب اندام این شرکت است که نه تنها هنگام دویدن کاربر به گردآوری داده اقدام می نماید بلکه با استفاده از همان اطلاعات به کاربر توصیه می نماید ورزش را با چه شدتی انجام دهد.

ساعت مچی هوشمند یا مربی ورزش های سه گانه؟

این ساعت می تواند راستا ورزش را ردگیری نموده و داده های موقعیتی بهتری به دست آورد

شرکت گارمین ساعت مچی هوشمند جدیدی به نام فوررانر 745 عرضه نموده است که می گوید چه زمانی وقت ورزش کردن است. این نخستین سامانه ردگیری تناسب اندام این شرکت است که نه تنها هنگام دویدن کاربر به گردآوری داده اقدام می نماید بلکه با استفاده از همان اطلاعات به کاربر توصیه می نماید ورزش را با چه شدتی انجام دهد.

این ساعت علاوه بر چنین ابزار هایی دارای مجموعه ای از قابلیت ها شامل پایشگر اکسیژن خون هم هست که مشابه آن در بسیاری از ساعت های مچی گران قیمت شرکت گارمین عرضه شده بود و به تازگی در مجموعه جدید رده 6 ساعت مچی اپل هم عرضه شده است.

حسگر اکسیژن خون که شرکت گارمین نام پالس اوکس را برای آن انتخاب نموده است به کاربر اطلاع می دهد که شرایط خواب وی مطلوب است یا نه و آیا بدن وی خود را با تغییرات ارتفاع سازگار نموده است یا خیر.

این ساعت را باید در تمام اوقات به مچ بست تا چنین اطلاعاتی را گردآوری کند و قابلیت های دیگر را مثل قابلیت ابزار موسوم به باتری بدن اجرا کند. باتری بدن برآورد می نماید که بدن کاربر تا چه اندازه افت نموده است.

فوررانر 745 جانشین ساعت مچی سه گانه ورزشی (سه ورزش اصلی: دو، شنا و دوچرخه سواری) دیگر شرکت گارمین به نام 735ایکس تی می گردد که چهار سال است روزآوری نشده است. در این ساعت مچی انواع امکانات ساعت های مچی جدیدتر گارمین مثل ذخیره سازی موسیقی، پرداخت غیرلمسی و همچنین ابزار های جدید تناسب اندام را تعبیه نموده اند.

این ساعت مچی دارای امکاناتی هم هست که در دیگر ساعت های این شرکت وجود ندارد. برای مثال می تواند راستا ورزش را ردگیری کند و داده های موقعیتی بهتری به دست آورد و همچنین به کاربر توصیه کند با چه شدتی ورزش انجام دهد یا یک روز استراحت کند.

مشابه این قابلیت در رایانه دوچرخه سواری شرکت گارمین به نام ادج 1030 پلاس هم وجود دارد که اوایل سال جاری آن را عرضه کردند و البته فقط راجع به تمرین های دوچرخه سواری توصیه ارائه می دهد. همین ابزار را به زودی در ساعت های جدید ممتاز شرکت گارمین شامل فوررانر 245 و 945 هم تعبیه خواهند کرد که در صدر و ذیل این مجموعه تولیدات قرار دارند.

شرکت گارمین علاوه بر آن که این ساعت مچی جدید را عرضه نموده است، سامانه جدید ردگیری ضربان قلب به نام اچ. آر. ام-پرو را نیز رونمایی نموده است که دور سینه بسته می گردد. این سامانه نیز می تواند سنجه های دویدن مثل ضربان قلب، اطلاعات دوچرخه سواری مثل مدت ماندگاری را پایشگری کند و می توان آن را درون آب برای پایشگری شنا نیز به کار برد.

منبع: ایندیپندنت

منبع: فرادید

به "ساعت مچی هوشمند یا مربی ورزش های سه گانه؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساعت مچی هوشمند یا مربی ورزش های سه گانه؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید