حملات شبانه نیروهای آمریکایی و قسد به مناطقی در دیرالزور سوریه

به گزارش هاست لینوکس، نیروهای آمریکا و نیروهای سوریه دموکراتیک شبانه به تعدادی از شهرها و شهرک هایی که اخیرا از کنترلشان خارج شده اند، حمله کردند.

حملات شبانه نیروهای آمریکایی و قسد به مناطقی در دیرالزور سوریه

به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، منابع محلی در حومه دیرالزور گفتند، نیروهای مسلح سوریه دموکراتیک (قسد) با پشتیبانی جنگنده های ائتلاف یین المللی تحت رهبری آمریکا شبانه به اطراف شهر الشحیل و شهرک الحوایج در حومه دیرالزور شرقی در حومه دیرالزور واقع در شمال شرق سوریه یورش بردند.

به گفته این منابع، درگیری های شدیدی میان ساکنان مناطق و نیروهای سوریه دموکراتیک صورت گرفت و اهالی از این مساله بیم دارند که نیروهای سوریه دموکراتیک و متحدش آمریکا در انتقام از قیام آنها در واکنش به ترور تعدادی از شیوخ و بزرگان عشایر عربی دست به قتل عام غیرنظامیان بزنند.

نیروهای سوریه دموکراتیک تحت کنترل ارتش آمریکا همزمان با شروع حملات به شهر الشحیل و روستای الحوایج که اخیرا از کنترل این نیروها خارج شده است، از پاکسازی نظامی در این مناطق با مشارکت نیروهای ائتلاف بین المللی خبر دادند.

نیروهای سوریه دموکراتیک با صدور بیانیه رسانه ای عشایری که در این مناطق علیه این نیروها قیام نموده بودند، بازمانده های داعش در حومه دیرالزور خواند که کوشش دارند میان گروه های مردمی فتنه ایجاد نمایند.

نیروهای قسد در این بیانیه شهر الشحیل و روستای الحوایج را که مرکز اصلی قبیله عرب العکیدات است، پایگاه اصلی داعش توصیف کردند.

این نیروها در بیانیه خود اعلام کردند که در نتیجه حملات ساکنان منطقه به مقرها و پادگان های نیروهای قسد دو تن از نیروهای مسلح کشته و سه تن دیگر زخمی شدند. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "حملات شبانه نیروهای آمریکایی و قسد به مناطقی در دیرالزور سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حملات شبانه نیروهای آمریکایی و قسد به مناطقی در دیرالزور سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید