اولین لندرور هیدروژنی

به گزارش هاست لینوکس، خودروسازی بریتانیایی لندرور Land Rover (وابسته به کمپانی جگوار) اخیراً تأیید کرده است که نمونه اولیه خودروی دیفندر Defender را به سلول سوختی هیدروژنی ابداعی جدیدی عرضه می کند که قرار است برای اولین بار در سال 2021 و در جاده های انگلستان به حرکت دربیابد. در واقع این اولین نمونه لندرور دیفندر خواهد بود که با موتور هیدروژنی و میزان انتشار صفر کربن عرضه خواهد شد.

اولین لندرور هیدروژنی

به گزارش هاست لینوکس به نقل از وبسایت autoexpress، این پروژه که زئوس نامیده می شود، در واقع بخشی از استراتژی Reagagine لندرور جگوار است که هدف آن دستیابی به اندازه انتشار خالص کربن با معیار صفر در تمام زنجیره های تأمین، تولید و محصولات JLR تا سال 2039 است. این پروژه هم برای نخستین بار با نمونه اولیه خودروی Land Rover Defender FCEV و برای موتور های آفرود و دوربرد در نظر گرفته خواهد شد که اکنون برنامه تحقیق و توسعه آن از طریق شرکت سازنده، به مراحل نهایی نزدیک شده است.

به گزارش هاست لینوکس، اصل استراتژی Reimagine به توسعه وسایل نقلیه الکتریکی مبتنی بر باتری بستگی دارد، اما شرکت لندرور هیدروژن را به نام پایه ای برای اختراع مجدد موتور های این شرکت در نظر گرفت و در ماه فوریه گفت که نمونه اولیه وسایل نقلیه مبتنی بر سلول پیل سوختی هیدروژن، آزمایش خود را در اواخر سال میلادی جاری آغاز می کنند. اکنون ما می دانیم که اولین نمونه این پیشرانه های هیدروژنی، برای خودروی دیفندر نو ساخته شده است. این پیشرانه که Defender FCEV نامیده می شود، شامل پشته سلول سوختی، واحد های محرکه الکتریکی، باتری بزرگ (انرژی برگشتی ناشی از ترمز گرفتن و تأمین انرژی ذخیره / تقویت موتور های الکتریکی) و مخزن فشار بالا برای ذخیره هیدروژن است.

در حال حاضر، Defender FCEV به نام یک نمونه اولیه شناخته می شود، اما به طور بالقوه به وجود نسخه هیدروژنی آفرودر واقعی در آینده نزدیک اشاره دارد. بخش Rival Ineos خودروسازی لندرور اخیراً تأیید کرده است که یک نسخه هیدروژنی از خودروی Grenadier را در دست توسعه دارد که با الهام از سبک Defender قدیمی، قصد دارد جای خالی Defender نو را پر کند. این طرح با امضای توافق نامه همکاری با خودروسازی Hyundai محقق شده است که سلول سوختی Nexo SUV را تولید می کند.

هیچ مشخصاتی مانند عملکرد و دامنه حرکتی دیفندر نو هیدروژنی به بیرون درز نکرده است و لندرور هنوز تصویری از نمونه اولیه Defender FCEV فاش نکرده است. گفته می شود، نمونه اولیه برای ارزیابی مصرف سوخت و قابلیت های آفرود و یدک کشی وسایل نقلیه با قدرت هیدروژن استفاده خواهد شد. JLR فناوری هیدروژن را برای وسایل نقلیه بزرگتر با نیاز های دوربرد ایده آل می داند که باید در هر دو شرایط بسیار گرم و بسیار سرد رانده شوند. لندرور برای توسعه این پروژه، با تعدادی از متخصصان این زمینه از جمله سیستم های خودرویی Marelli و مرکز صنعتی سازی باتری انگلستان (UKBIC)، همکاری می کند.

رالف کلاگ، رئیس سلول های هیدروژنی و سوختی جگوار لندرور، در این خصوص می گوید: ما می دانیم که هیدروژن در پیشرانه های ترکیبی آینده، در کنار وسایل نقلیه برقی مبتنی بر باتری، نقش مهمی را در کل صنعت حمل و نقل ایفا خواهند کرد. در واقع این یک راه حل دوم برای به صفر رساندن انتشار کربن و الزامات خاص خودرو های کلاس جهانی جگوار لندرور است.

خودوری هیدروژنی لندرور Defender FCEV

منبع: فرارو

به "اولین لندرور هیدروژنی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین لندرور هیدروژنی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید