پرونده فرودگاه قدیم، غار نمکدان و پلاژ بانوان قشم روی میز دادستان

به گزارش هاست لینوکس، خبرنگاران/هرمزگان نشست رییس هیات مدیرعامل و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان و دادستان عمومی و انقلاب شهرستان قشم با هدف آنالیز و تسریع در حل بعضی پرونده ها در قشم برگزار گردید.

پرونده فرودگاه قدیم، غار نمکدان و پلاژ بانوان قشم روی میز دادستان

صبح امروز(23 مردادماه) در ابتدای این جلسه گزارشی از فرایند شکل گیری و مراحل طی شده در پفراینده گلدن سیتی ارایه شد و در ادامه دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان نیز دستوراتی را در جهت تسریع فرآیند معین تکلیف این پفراینده صادر کرد.

در بخش دیگری از این جلسه نمایندگان خریداران نیز نقطه نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کردند و از رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم خواهان همراهی و همکاری برای حل سریع تر مشکل این پفراینده شدند.

همچنین در ادامه رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با بیان اینکه این سازمان با برگزاری جلسات متعددی در گذشته همراهی کافی با خریداران برای حل مسائل پیش آمده داشته و تمام کوشش های اجرا شده در راستای به سامان رسیدن این پروژه است.

شرایط ساخت و ساز و تسریع فرایند احداث پلاژ بانوان در ساحل جنوبی جزیره قشم نیز از دیگر پروژه هایی بود که دادستان عمومی وانقلاب استان مورد آنالیز قرار داد.

در خاتمه دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان پیشنهاداتی را برای جلوگیری از طولانی شدن فرایند قضایی این پفراینده و جلب نظر طرفین مطرح و تاکید نمود که اجرای این پیشنهادات مانع زیان خریداران و سازمان منطقه آزاد قشم خواهد شد.

در ادامه معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم گزارشی پیرامون آنالیز مستندات تخلفات گسترده در واگذاری و تخریب میراث طبیعی ملی در محدوده ژئوپارک قشم و ژئوسایت غار نمکدان ارائه کرد و خواهان دستور ویژه دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان برای توقف این طرح ها شد.

ارائه گزارشی از عملکرد یگان حفاظت از اراضی ملی و دولتی و اجراییات سازمان منطقه آزاد قشم در سال 1398 و چهارماهه نخست امسال (1399) بخش دیگری از جلسه ویژه سازمان منطقه آزاد با حضور مدیرعامل این سازمان و دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان بود.

در سرانجام رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، دادستان عمومی و انقلاب استان هرمزگان، رییس دادگستری شهرستان قشم، دادستان عمومی و انقلاب این شهرستان به همراه جمعی از معاونین و مدیران سازمان منطقه آزاد قشم از محدوده ژئوسایت غار نمکدان و ساخت و سازهای اجرا شده مزارع میگو در حریم این ژئوسایت بازدیدی میدانی به عمل آوردند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "پرونده فرودگاه قدیم، غار نمکدان و پلاژ بانوان قشم روی میز دادستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرونده فرودگاه قدیم، غار نمکدان و پلاژ بانوان قشم روی میز دادستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید