غربالگری 650 هزار نفر در محور های خروجی مازندران

به گزارش هاست لینوکس، حدود 650 هزار نفر در مبادی خروجی مازندران با هدف شناسایی افراد مبتلا به ویروس کرونا تا به امروز غربالگری شدند.

غربالگری 650 هزار نفر در محور های خروجی مازندران

به گزارش خبرنگار از ، آرش سیدصالحی معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمرمازندران با اشاره به اینکه تا کنون نزدیک به 650 هزارنفر در مبادی خروجی استان غربالگری و پایش سلامت شده اند، گفت:از میان افراد پایش شده 99 نفر مشکوک به کرونا و 103 نفر بیمارانی با ریسک بالا بودند که اقدامات بعدی براساس پروتکل های بهداشتی و مصوبات ستاد در دستورکار قرارگرفت.

او اشاره به تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا اضافه نمود: به موجب مصوبات این ستاد مقرر شد طرح غربالگری و پایش سلامت افراد با هدف شناسایی و تفکیک مبتلایان به ویروس کرونا با موضوع و مدیریت جمعیت هلال احمر و مشارکت نیروی انتظامی و دانشگاه علوم پزشکی اجرایی گردد که براین اساس تیم های مجهز جمعیت هلال احمرمازندران با استقرار در مبادی خروجی استان، اجرای طرح فوق را با رعایت پروتکل های بهداشتی در دست اجرا دارند.

سیدصالحی گفت: در راستای مصوبات ستاد استانی مهارکرونا مقرر شد تیم های امداد ون جات جمعیت هلال احمر به عنوان خط اول مقابله با کرونا با استقرار در پست های ایجاد شده در مبادی خروجی استان نسبت به پایش سلامت و تب سنجی همه مسافرین اقدام کنند.

او هدف از اجرای این طرح را شناسایی افراد مشکوک به ویروس کرونا به وسیله سنجش نخستین علامت بیماری مزبور یعنی افزایش تب و دمای عمومی بدن اعلام نمود و اضافه نمود: دراین عملیات افراد مشکوک جهت اقدامات بعدی نظیر قرنطینه و طی مراحل درمانی به گروه بهداشت و درمان مستقر در ایستگاه های مذکور راهنمایی می شوند.

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر مازندران گفت: جمعیت هلال احمراستان مازندران از نخستین روز اجرای برنامه استانی مقابله با کرونا با بکارگیری تمام ظرفیت نرم افزاری و سخت افزاری، در راستای کاهش آلام بشری و صیانت از سلامت مردم مشارکتی فعال دارد وافزون بر برنامه فوق، ده ها برنامه ابتکاری نظیر تهیه و توزیع اقلام بهداشتی نظیر ماسک و مواد ضدعفونی، اطلاع رسانی گسترده میدانی، ضدعفونی معابر و مکان های پرتردد، اجرای طرح حمایت از سلامت سالمندان به وسیله ارتباط تلفنی با افراد مذکور و همچنین اجرای طرح هاتفان امید را اجرایی کرده است.

س

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "غربالگری 650 هزار نفر در محور های خروجی مازندران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غربالگری 650 هزار نفر در محور های خروجی مازندران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید