رقابت پروری، اعتماد به نفس بچه ها را بالا می برد

به گزارش هاست لینوکس، یک روانشناس گفت: خانواده ها باید رقابت پروری را در بچه ها ایجاد کنند، زیرا این فرایند می تواند اعتماد به نفس آنها را بالا ببرد.

رقابت پروری، اعتماد به نفس بچه ها را بالا می برد

حسین شاد، روانشناس و روان درمانگر در گفت وگو با خبرنگار در خصوص تقویت روحیه و انگیزه در بچه ها زیر 10 سال اظهار کرد: بچه ها بدلیل داشتن روحیه حساس، باید از سنین کودکی شاد زندگی کنند و اگر والدین سعی در تشویق برای کار های خوب آنها داشته باشند، می توانند کودک را با اراده تربیت کنند.

او ادامه داد: البته والدین نباید کودک را به نحوی تشویق کنند که او لوس و از خود راضی پرورش یابد، زیرا این شیوه می تواند در آینده کودک تاثیر منفی بگذارد؛ بنابراین اهمیت خانواده ها به کودک نباید به گونه ای باشد که او لوس و کم اراده تربیت شود؛بنابراین تحسین کودک باید به نوعی انجام شود که او در آینده نیازمند محبت دیگران نباشد و از او به عنوان یک انسان پیروز یاد کنند.

این روان شناس و روان درمانگر افزود: ایجاد انگیزه در بچه ها در هر شرایطی می تواند ظرفیت و توانایی را به سمت پرورش مغز پیش ببرد و انگیزه را در آنها دوچندان کند.

شاد بیان نمود: خانواده ها باید رقابت پروری را در بچه ها ایجاد کنند، زیرا این فرایند می تواند آنها را یک قدم به سمت قدرتمند شدن و تلاش بیشتر با همسالان پیش برده و اعتماد به نفس آنها را بالا ببرد. خانواده ها توجه داشته باشند در وهله اول حس سختی کار های رقابتی را در دل کودک نیاندازند، اما او را چنان با رقابت پرورش دهند که او در آینده به یک انسان قوی تبدیل شود. به خاطر داشته باشید در میان بردن و باختن، کودک را برای پرورش یک موضوع تربیت نکنید، زیرا این موضوع کودک را ضعیف و شکست خورده می کند.

او گفت: اگر والدین، فرزندان را نسبت به این مسائل آگاهی دهند بچه ها آنها می توانند نسبت به همسالان خود در شرایط بهتری قرار گیرند.

  • هرگز این 10 جمله را به فرزندتان نگویید
  • در بحران ها بر احساسات بچه هامان سرپوش نگذاریم
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "رقابت پروری، اعتماد به نفس بچه ها را بالا می برد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رقابت پروری، اعتماد به نفس بچه ها را بالا می برد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید