حل مشکل بازپرداخت وجوه خدمات مسافرتی تنها با یاری دولت میسر است

به گزارش هاست لینوکس، خبرنگاران/خراسان رضوی سخنگوی انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی خراسان رضوی گفت: برای حل مشکل بازپرداخت وجوه خدمات مسافرتی به مردم، یاری دولت تنها راه موجود است.

حل مشکل بازپرداخت وجوه خدمات مسافرتی تنها با یاری دولت میسر است

مجید فرقانی در گفت وگو با خبرنگار هاست لینوکس در مورد حل مشکل بازپرداخت وجوه مسافران از سوی دفاتر خدمات مسافرتی اظهار کرد: آژانس ها تا کنون از منابعی که داشته اند و تا جایی که توانسته اند وجوه مسافران را پرداخت نموده اند، بیشتر وجوه پرداختی مسافران در حال حاضر در اختیار شرکت های ارائه دهنده خدمات، همچون شرکت های خدمات هوایی و مراکز اقامتی است که هنوز هم بازپرداخت نشده است.

وی یادآور شد: در حال حاضر دفاتر خدمات مسافرتی در بازپرداخت وجوه مسافران با مشکل مواجهند و یاری دولت تنها راه موجود است. در رابطه با این موضوع، مکاتباتی انجام شد و یک بسته حمایتی به وزارت میراث فرهنگی پیشنهاد شد که وام های اضطراری با بهره کم و ... در قالب بسته مطرح شده است.

سخنگوی انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی خراسان رضوی ادامه داد: درخواست وام اضطراری هم برای بازپرداخت وجوه مسافران و هم برای پرداخت هزینه هایی مانند حقوق کارکنان آژانس هاست؛ چراکه در انتهای سال گذشته آژانس های مسافرتی نتوانستند حقوق کارکنان خود را به طور کامل پراخت نمایند.

فرقانی اعلام کرد: در حال حاضر دفاتر خدمات مسافراتی با مسائل زیادی رو به رو هستند و فعالیتشان تقریبا به صفر رسیده است؛ چراکه نه می توانند سفر و خدماتی را به فروش برسانند و نه مردم با توجه به مسئله ای که وجود دارد، تمایلی به سفر دارند. لذا به عقیده من این مشکل به این زودی ها حل نخواهد شد.

وی در مورد تخلف دفاتر خدمات مسافرتی در بازپرداخت وجوه مسافران توضیح داد: دفاتری که در این قضیه وعده پرداخت به مسافران را داده اند، به این دلیل که مبالغ پرداختی شان در اختیار شرکت های ارائه دهنده خدمات است، متخلف محسوب نمی شوند.

سخنگوی انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی خراسان رضوی اضافه نمود: آژانس هایی که منابعی در اختیار داشته اند، تا جایی که امکان آن وجود داشته، وجوه مسافران را پرداخت نموده اند. اما بعضی از آژانس ها که نتوانسته اند منابعی داشته باشند، باید مبالغ را از اماکن اقامتی و ... دریافت و به مسافران پرداخت نمایند که در این زمینه تخلف خاصی صورت نگرفته است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "حل مشکل بازپرداخت وجوه خدمات مسافرتی تنها با یاری دولت میسر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حل مشکل بازپرداخت وجوه خدمات مسافرتی تنها با یاری دولت میسر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید